Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zarzycach Wielkich

Strona główna
MOŻESZ WIĘCEJ- rekrutacja Harmonogram zajęć w ramach projektu Możesz więcej Nagłówek HARMONOGRAM ZAJĘĆ Aneks do harmonogramu zajęć Aneks nr 2 do harmonogramu - od 12.04.2010 HARMONOGRAM ZAJĘĆ –aktualny od 3 stycznia do 1 kwietnia 2011 Zajęcia wyrównawcze w klasach I-III- prowadząca Beata Z. Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze w kl. I-III- prowadząca Marta Ż Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego w klasach IV-VI: ortograffiti Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje kluczowe artystyczne: koło plastyczne w klasach IV-VI Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające - koło języka angielskiego Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające- koło muzyczne Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne Sprawozdanie końcowe Harmonogram zajęć "Możesz więcej" Wyniki rekrutacji "Możesz więcej" Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym z ryzyka dysleksji Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych Zajęcia dla dzieci z zaburzeniami mowy Zajęcia rozwijające poprzez szachy zainteresowania matematyczno-przyrodnicze Zajęcia rozwijające zainteresowaniaartystyczne Zajęcia z psychologiem Zajęcia z pedagogiem

Możesz więcej

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze w kl. I-III- prowadząca Marta Ż

Sprawozdanie z realizacji zajęć wyrównawczych w klasach I-III prowadzonych przez Martę Żak

w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

za okres od stycznia do czerwca 2010 r.

w ramach Projektu „Od bariery po sukces” w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych
 i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie  9.1.2. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska.

I.                     Liczba uczestników:3

II.                   Opis realizacji zajęć:

1.        Zajęcia prowadzone zgodnie z programem  napisanym  przez Martę Żak

zatwierdzonym w dniu 17.12.2009 r. przez Wiesławę Knawę dostosowany do

potrzeb, aspiracji ,możliwości BO

2.        Przebieg

W klasie I szczególny nacisk położono na usprawnianie techniki czytania i pisania, a także rozwijanie umiejętności wypowiadania się dzieci. Istotnym elementem było także motywowanie dzieci do pracy. Na zajęciach stosowane były metody aktywizujące, dostosowane do indywidualnych możliwości dzieci oraz przygotowywane materiały i środki dydaktyczne. Na każde zajęcia opracowane były karty pracy, a dla relaksu dzieci kolorowały obrazki lub grały w gry dydaktyczne.

Przykładowe scenariusze  zajęć i karty pracy znajdują się w dokumentacji.

III.                     Efekty

Efektem pracy na zajęciach wyrównawczych jest zdecydowana poprawa techniki czytania, a także rozumienia tekstu czytanego przez dzieci. Zdecydowaną poprawę zauważa się także w technice pisania.

IV.                 Wnioski dotyczące dalszego prowadzenia zajęć.

Występują wśród dzieci problemy z pisaniem zgodnym z zasadami ortografii, a także z samodzielnym budowaniem i zapisywaniem zdań.  Należy także w dalszym ciągu pracować nad usprawnianiem techniki czytania, a szczególnie  czytania ze zrozumieniem. Duży nacisk należy kłaść na rozwijanie mowy dzieci, budowanie zdań dłuższych, zawierających więcej informacji.

Informacje dotyczą zadania nr 2

Sprawozdanie z realizacji zajęć dydaktyczno – wyrównawczych w klasach I - III

prowadzonych przez Martę Żak

w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

za okres od 04.01.2010r. do 30.06.2011r.

1.  Ilość zaplanowanych godzin zajęć 100 godzin
  2. Ilość zrealizowanych godzin zajęć  100 godzin
  3. Ilość BO którzy ukończyli projekt:

Czerwiec 2010

Październik 2010

Czerwiec 2011

dziewczęta

---------------------

------------------

chłopcy

---------------------

------------------

1.  Rezygnacja z zajęć

Imię i nazwisko

Data rezygnacji

Powód rezygnacji

NIE DOTYCZY

1.  Realizacja zamierzonych celów:

Głównym celem programu było zmniejszenie skali niepowodzeń szkolnych w zakresie czytania, pisania i ortografii uczniów w klasach I – III. Cel został osiągnięty.

Uczniowie osiągnęli lepsze wyniki w nauce.

Celem programu było również eliminowanie braków u uczniów oraz powtarzanie i utrwalanie wiadomości. Wszyscy uczniowie objęci programem poczynili znaczne postępy w nauce, przez co uważa się, że cel został zrealizowany.

1. Ewaluacja.

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze w klasach I – III prowadzone były od 04.01.2010 roku do 10.06.2011 roku. W tym czasie przeprowadzona była diagnoza wstępna, diagnoza bieżąca i diagnoza końcowa w czerwcu 2011 roku. Ponadto prowadzone były obserwacje postępów beneficjentów, kontrola wykonanych zadań i ćwiczeń, ich analiza i poprawa ewentualnych błędów. Dokonywana była analiza osiągnięć uczniów, a metody pracy dostosowane do ich potrzeb i możliwości.

Przeprowadzona została ankieta wśród uczestników zajęć, która wykazała, że:

80% uczestników uważa, że zajęcia były ciekawe

80% uczestników chętnie uczestniczyło w zajęciach

100% uczestników uważa, że zajęcia pomogły im osiągnąć sukces.

1. Rezultaty, efekty, osiągnięcia.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych opanowali technikę czytania, czytania ze zrozumieniem oraz czytania z podziałem na role. Widoczna jest też poprawa w zakresie pisania, uzupełniania zdań wyrazami w odpowiedniej formie, budowania zdań, a także w ortografii. Dzięki zajęciom odbywającym się w ramach programu, uczniowie osiągnęli lepsze wyniki w nauce, pracują samodzielnie. Potrafią radzić sobie ze stresem, są bardziej pewni siebie i samodzielni.

prowadząca Marta Żak nauczyciel kształcenia zintegrowanego