• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.
          • Wycieczka do Krakowa

• “RAZEM DLA AUTYZMU"

Tegoroczne hasło obchodów Dnia Świadomości Autyzmu dziś towarzyszyło i nam. Ubrani na niebiesko stanęliśmy całą społecznością do pamiątkowego zdjęcia. Nasza szkoła w kwietniu bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Niebieskie Igrzyska”, która składa się z części edukacyjnej i sportowej. “Niebieskie Igrzyska” mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.Dziś przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 wzięli udział w warsztatach “Jesteśmy różni i pomagamy sobie”. Dowiedzieli się, że różnice czynią każdego z nas wyjątkowym i niepowtarzalnym. Obejrzeli bardzo ciekawy film ukazujący czym jest spektrum autyzmu i że nie trzeba się go bać. Bardzo aktywnie włączyli się w ćwiczenia praktyczne, które pomogły nam wszystkim uświadomić sobie, że różnorodność jest fajna, a ka

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Jedzenie błyskawicznie znikało ze stołów. Klasy przygotowały kolorowe, pyszne przysmaki. Składaliśmy sobie życzenia spokojnych i radosnych świąt. Tego samego życzymy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i całej społeczności szkolnej.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły klasa 5 przygotowała prezentacje na temat naszego patrona, wybitnego Polaka, bohatera dwóch narodów - Tadeusza Kościuszki. Uczniowie podczas quizu mogli wykazać się swoją wiedzą. Na koniec młodsi zaśpiewali i zatańczyli "Hej na Krakowskim Rynku" co uświetniło ten wyjątkowy dzień.

• Spotkanie z aktorką

Miło było nam gościć aktorkę, lektora oraz logopedę, panią Agnieszkę Jaworską. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jak opowiada o swoim zawodzie. Pani Jaworska zaprezentowała nam również audiobook, w którym użyczyła swojego głosu jako lektor. Następnie cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci. Za poświęcony nam czas podziękowaliśmy kwiatami i brawami.

• "Zabawa sztuką"

Tym razem w ramach projektu „Zabawa Sztuką” uczniowie klas IV i V wykonali „Druciane cuda” (zadanie nr 7), inspirując się dziełami Alexandra Caldera, z którymi uprzednio się zapoznali. Stworzone przez nich mobilki (ruchome rzeźby) nazwali „Drucianą menażerią”.

8 marca to w naszej szkole dzień radosny.

Życzymy wszystkim Paniom i dziewczynkom dużo wiosny

Niech dla Was na niebie Słońce jasno świeci

Niech czas w naszej szkole miło i radośnie leci

Samorząd Uczniowski składa kobietom małym i dużym serdeczne życzenia

• Akcja charytatywna "Ile waży św. Mikołaj" zakończona.

W piątek, 9 lutego zakończyliśmy w szkole ogólnopolską akcję charytatywną "Ile waży św. Mikołaj?". Podczas dwóch ostatnich miesięcy uczniowie uczestniczyli w ważeniu św. Mikołaja podczas jego odwiedzin (6 grudnia 2023r) oraz w zakupie biletów na spektakl "Kopciuszek" przygotowany przez uczniów kółka teatralnego. W celu zebrania jak największej kwoty Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło międzyklasowy konkurs. Bez wątpienia zwycięzcami byli uczniowie klasy IV, którzy zebrali 216,36 zł. Nasza szkoła zebrała razem kwotę 1142,75 zasilając konto wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

• Zabawa Walentynkowa

9 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa. Klasy I-III przygotowały występ artystyczny, odbył się również kiermasz słodkości oraz loteria fantowa. Samorząd Uczniowski umilił nam czas różnymi zabawami.

Pozostałe zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

• REKRUTACJA 2024/2025

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do naszego przedszkola oraz do klasy 1 szkoły podstawowej.

Już 9 lutego rusza rekrutacja do przedszkoli , a 27 lutego do klasy 1.
            Kto nie zna naszej szkoły , zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku o nas

Nasza szkoła, chociaż mała, oferuje dzieciom wiele możliwości. Zapewne jej dużym atutem są mało liczne klasy, ale przede wszystkim posiadamy wykwalifikowaną kadrę nauczycieli
            i specjalistów, dla których dziecko i uczeń są najważniejsi.
            U nas nie można się nudzić. Zajęcia prowadzone są w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Mamy wiele zajęć dodatkowych, na których każdy znajdzie coś dla siebie. W naszej szkole jest bezpiecznie , rodzinnie, pomoc udzielana jest wszystkim , którzy tego potrzebują.
            W klasach I-III nie stosujemy ocen stopniowych, tylko i wyłącznie oceny kształtujące. Staramy się oceniać kształtująco również w klasach IV-VIII. Uczniow

Kochani Dziadkowie,

życzymy Wam dzisiaj

tyle miłości i radości,

ile sami dajecie nam każdego dnia...

Jak co roku, przedszkolaki oraz uczniowie młodszy klas gościli w naszej szkole swoich bliskich. Do tej uroczystości przygotowywali się już dużo wcześniej doskonaląc wcielanie się w określone role, śpiewając piosenki czy tańcząc. Podczas tegorocznego występu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali „Historię babci i dziadka” osadzoną w czasach PRLu, bardzo zabawną przygodę „Orzeszka” oraz „Kabaret o młodej babci i młodym dziadku”. W podziękowaniu dla swoich bliskich uczniowie zatańczyli "Krakowiaka".

Piątek 19.04.2024

• Nazwa szkoły