•  

          Obraz znaleziony dla: laboratorium przyszłości

             W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu Laboratoria Przyszłości.

          Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

                    W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

                      Uczniowie będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

                      Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

          Nasza szkoła w ramach programu otrzymała kwotę 30 000,00 zł, za którą zostały zakupione następujące pomoce dydaktyczne:

          • Drukarka 3D wraz z akcesoriami,
          • Filament biodegradowalny PLA Sketch,
          • Dell Latitude 3510 EDU,
          • stolik meblowy pod drukarkę 3D,
          • ROBOT CODY ROCKY (6szt.),
          • Szafa metalowa na narzędzia,
          • Stacja lutownicza,
          • Zestaw mikrokontrolerów Forbot,
          • Pojemnik warsztatowy - Modułbox,
          • Tablica biała suchościeralna Prima,
          • Pistolet bezprzewodowy do klejenia,
          • Wkłady do pistoletu,
          • Aparat Canon EOS M50 Mark II,
          • Statyw z akcesoriami,
          • Mikroport Saramik Blink 500 B1,
          • Oświetlenie do realizacji nagrań WER-SOFT,
          • Mikrofon kierunkowy Saramic Vmic-Mini,Gimbal ZH-WEEB
          • Oprogramowanie do montażu filmów i obróbki video,
          • Instrukcja BHP.
          •  

          Pomoce będą wykorzystywany nie tylko na lekcjach  informatyki, kołach programistycznych, ale również na innych lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

          Jest to wsparcie w realizacji podstawy programowej poprzez nowe technologie i eksperymenty, ułatwiające przekazywanie wiedzy. Wszystkie urządzenia przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć, zwiększenia aktywności uczniów, zainteresowania ich dziedzinami technicznymi i ścisłymi oraz pobudzenia kreatywności. Ponadto wspomogą kształcenie, ułatwią je lub wzbogacą jego treści i formy przekazu.

           

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

          W ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 2 i 3 podczas zajęć rozwijających logiczne myślenie - kodowanie i programowanie nauczyli się dzisiaj przygotowywać, uruchamiać i łączyć z aplikacją internetową roboty. Kotki od razu stały się naszymi pupilami i ochoczo miauczały gdy zakodowaliśmy je właściwie. Odbyły się również pierwsze wyścigi robotów, które wygrał Wiktor wraz ze swoim robotem. Zabawa i nauka stały się jednym.

               

           Październik

          W tym miesiącu zapoznaliśmy się z obsługą sprzętu do nagrywania -  aparatu Canon wraz z oświetleniem. Pomógł on nam zarejestrować doświadczenia fizyczne

          Listopad

          W tym miesiącu uczniowie klasy ósmej oraz uczniowie biorący udział w zajęciach dodtkowych z informatyki zaczeli pracować z drukarką 3D. Korzystaliśmy z programów thingiverse oraz tinkercad. Tinkercad to darmowa aplikacja internetowa pozwala w prosty sposób rysować i łączyć ze sobą bryły przestrzenne w celu tworzenia cyfrowych modeli obiektów.

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

               

           

          Grudzień

          Uczniowie klasy III zapoznali się z działaniem drukarki 3D

          Na zajęciach plastycznych dzieci z klas II i III wykonały miniaturowe szopki. Bardzo przydatny w tej pracy był klej na gorąco, a całość udało się uwiecznić aparatem fotograficznym zakupionym w ramach laboratoria przyszłości .

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

            

           Luty

          Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który często uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale również w ramach zajęć rozwijających. Uczniowie klasy I podczas kółka rozwijającego umiejętności logicznego myślenia wykorzystują roboty Codey Rocky do nauki kodowania i programowania.

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

           

          Marzec

          W tym miesiącu przedszkolaki zapoznały się z działaniem drukarki 3D. W ramach realizacji wiosennych tematów dzieci stworzyły ozdoby do swojego " mini ogródeczka" oraz motylkowe puzzle.

          #labolatoriaprzyszłosci

               

           

          KWIECIEŃ

          Na lekcjach techniki uzniowie z klasy 4 i 6 wykonali ozdoby wielkanocne. Do ich zrobienia wykorzystali sprzęt zakupiony z programu "Laboratoria Przyszłości" - pistolet z klejem na gorąco oraz aparat fotograficzny, który posłużył do uwecznienia wykonanych prac.

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

          MAJ

          Na zajęciach kółka teatralnego uczniowie przygotowali przedstawienie dla mam, które zostało nagrane  Aparatem Canon EOS M50 Mark II.

               

           

          CZERWIEC

          W czerwcu uczniowe uczęszczający na dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętności kodowania i programowania pracowali nad uruchomieniem kolejnych ćwiczeń w aplikacji Codey Rocky. Roboty posiadają mnóstwo funkcji oraz czujników, które można wykorzystać. Pokonujemy z satysfakcją kolejne progi trudnosci zadań.
          Największe emocje wzbudził tor przeszkód, jaki wykonaliśmy dla robotów. Pokonanie trasy wymagało dużej sprawności w opanowaniu sterowania robotem i koordynacji wzrokowo- słuchowej.

          #LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości


        • brak danych