• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.
          • Dzień Mamy

Z okazji Dnia Mamy dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po pięknych występach artystycznych dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Więcej zdjęć z uroczystości w zakładce Album fotograficzny!

• WYCIECZKA KL. I-III DO WADOWIC

15 maja, w poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy na wycieczkę do Wadowic.

Najpierw, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II (również w ramach projektu "Zabawy Sztuką"), uczestniczyliśmy w warsztatach pt.; Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu... Celem tych zajęć było uświadomienie dzieciom jak bardzo zmieniła się szkolna rzeczywistość. Czy kałamarz, obsadka lub tabliczka miałyby dzisiaj zastosowanie? Jak wyglądała szkolna ławka – czy była wygodna? Co to kaligrafia? - na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z naszą panią przewodnik. W czasie zajęć, dzieci miały także okazję poznać i pograć w dawne gry i zabawy podwórkowe, które angażowały Karola Wojtyłę podczas szkolnych przerw.

• Zawód informatyk - wizyta Pani Beaty Gąsiorek

W czwartek, 12 maja gościliśmy Panią Beatę Gąsiorek, która jest absolwentką naszej szkoły . W ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego opowiedziała o swojej pracy, która jest związana z branżą informatyczną. Najpierw opowiedziała o drodze jaką musiała pokonać, by zdobyć wymarzoną pracę. Opowiadała o realizowanych projektach, podróżach służbowych, współpracy specjalistów z różnych krajów. Zachęcała nas do rozwijania swoich pasji, talentów i podejmowania wyzwań.

• Matematyk Roku

Kolejny etap Matematyka Roku rozstrzygnięty. Matematykiem Miesiąca Kwietnia zostali: Oliwier, Szymon, Magda i Natalia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w maju na kolejny etap konkursu.

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszych uczennic: Natalii i Aleksandry z klasy 8. Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w konkursach kuratoryjnych i uzyskały tytuły finalistek. Natalia w Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, a Aleksandra w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego.

• Święta Majowe

28 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV i VI. W obchody włączyli się także najmłodsi - przedszkolaki.

• Jaś i Małgosia

Uczniowie klas młodszych mieli wielką przyjemność obejrzeć przedstawienie, którego twórcami są nasi starsi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach. Za spektakl widownia podziękowała gromkimi brawami. BRAWO!!! Wielką niespodzianką była dla nas możliwość rozmowy z aktorami, a nawet ich przytulenie -:)

• Fizjoterapia - spotkanie ze specjalistą

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać zawód fizjoterapeuty. Spotkanie z Panią Katarzyną Łopata odbyło się w ramach Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego. Pani Katarzyna opowiedziała o swojej pracy, uczniowie mieli okazję testować sprzęt rehabilitacyjny, dowiedzieli się jak na co dzień dbać o poprawną sylwetkę. Bardzo Pani dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe, pouczające spotkanie.

• Światowy Dzień Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi uczciliśmy w tym roku szkolnym włączeniem się do Ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzatamyDlaPolski.

Nasza najbliższa okolica zosatnie wysprzątana ze śmieci. Liczymy na słoneczną i ciepłą pogodę w najbliższym czasie, aby sprzątać okolicę.

• Ostatnie pożegnanie

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Doroty Skołyszewskiej, nauczycielki wielu pokoleń uczniów Szkoły w Zarzycach Wielkich.

• KONKURS "WIELKANOCNE JAJKO"

Jury oceniło prace plastyczne złożone na konkurs organizowany przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na konkurs wpłynęło 80 prac.

Oto wyniki konkursu uczniów ZSP w Zarzycach Wielkich:

Przedszkola: Laura Łopata - II miejsce

klasy 1-3 SP: Oliwia Łopata - wyróżnienie

klasy 4-6 SP: Jan Gąsiorek - I miejsce

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Jedzenie błyskawicznie znikało ze stołów. Klasy przygotowały kolorowe, pyszne przysmaki. Składaliśmy sobie życzenia spokojnych i radosnych świąt. Tego samego życzymy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i całej społeczności szkolnej.

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie uczestniczą w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W tym roku szkolym Natalia i Ola zdobyły tytuły finalisty tegorocznych konkursów kuratoryjnych. Natalia zdobyła tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Angielskiego, a Ola w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego.

Poniedziałek 06.05.2024

• Nazwa szkoły