• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.

Jak ja się cieszę! Cieszę ogromnie!
            Bo dzisiaj goście przyjadą do mnie!

- Tak swoim Gościom śpiewały dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III, w sobotnie przedpołudnie 21 stycznia:

(…) Dwóch moich dziadków i babcie dwie –
            bardzo są różni, każdy to wie,
            ale to łączy ich wszystkich przecież,
            że nas kochają jak nikt na świecie!

• Jasełka dla Zosi. Zabawa karnawałowa.

20 stycznia w naszej szkole uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki zaprezentowały Jasełka. W tym dniu odbyła się też zabawa karnawałowa, kiermasz słodkości oraz loteria fantowa. Uroczystość została połączona z akcją charytatywną dla chorej Zosi, dla której zostanie przekazany dochód ze sprzedanych słodkości, przygotowanych przez uczniów klas starszych.

• Jasełka dla Zosi!

20 stycznia 2023r. o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z młodszymi dziećmi na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas I-III. Po Jasełkach będzie zorganizowana zbiórka na leczenie Zosi Pająk dziewczynki chorej na SMA.

Od godziny 17.00 rozpoczynamy dyskotekę karnawałową, na którą również serdecznie zapraszamy.
            Dzieci młodsze bawią się do 19.00.

• WIGILIA

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy darzą się bliskością, panuje ciepły i radosny nastrój. Jesteśmy szczęśliwi, że potrafimy stworzyć tak rodzinną atmosferę również w naszej szkole.

Po pandemicznej przerwie powróciliśmy do tradycyjnej, szkolnej wigilii. Uczniowie klas I-III, pod kierunkiem pani Elżbiety Żołnierek, przygotowali przepiękne widowisko o Bożym Narodzeniu. Uroku temu dniu dodał konkurs kolęd śpiewanych przez każdą z klas, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do kolędowania włączyli się wszyscy. W tym miejscu pragniemy pogratulować zwycięzcom – klasie VIII! Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy przełamać się opłatkiem, uścisnąć dłoń i miło spędzić czas…

• "Paczuszka dla maluszka"

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami tak licznie, z zaangażowaniem włączyli się do akcji charytatywnej "Paczuszka dla maluszka", która dzisiaj miała swój finał. Wszystkie podarunki wyruszyły w drogę do dzieci i młodzieży z OSW w Radoczy. Podziękowanie dla Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunem za pomoc w organizacji akcji.

• Ogólnopolskie konkursy

W listopadzie nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w dwóch ogólnopolskich konkursach. Wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością i zostali docenieni przez Komisję.

Ogólnopolski konkurs "Jesień w sadzie i ogrodzie": Julia Majcherczyk II miejsce, Bartosz Czeremuga - wyróżnienie.

• MIKOŁAJ

Mikołajki!

Dzisiajszy dzień umilił nam swoją obecnością Święty Mikołaj. Aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej radosnym nasi uczniowie mieli okazję prowadzić zajęcia lekcyjne, a także ubrać się w strój ze świątecznym motywem.

• KONKURSY KURATORYJNE

Gratulejmy naszym uczniom zakwalifikowania się do etapu rejonowego w Małopolskich Konkursach Kuratoryjnych:

z Języka Angielskiego: Natalia z klasy 8

z Języka Polskiego: Ola z klasy 8

z Matematyki: Magda z klasy 8

z Historii: Norbert z klasy 8. W Biblijnym Konkursie Tematycznym Julita R. z kl. 6, Natalia W., Magda P. i Honorata R. z kl.8.

• Sukcesy naszych uczennic!

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic. Julita, Julia, Honorata, Julia, Marysia, Magda i Ala godnie reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Turnieju Siatkówki Dziewcząt. Dziewczyny wywalczyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Laboratoria przyszłości

W tym miesiącu uczniowie klasy ósmej oraz uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych z informatyki zaczęli pracować z drukarką 3D. Korzystaliśmy z programów thingiverse oraz tinkercad. Tinkercad to darmowa aplikacja internetowa pozwala w prosty sposób rysować i łączyć ze sobą bryły przestrzenne w celu tworzenia cyfrowych modeli obiektów.

• ANDRZEJKI w klasach I-III

Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, podróże czy może jakaś inna niespodzianka.

Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka i zabawy taneczne, które przygotowała i poprowadziła nasza wspaniała Pani Ela.

• Konkurs recytatorski "WIERSZOKLEPKI"

25 października 2022 r. odbył się Konkurs Recytatorski klas 1-3 na etapie szkolnym. Każda z klas miała swoich reprezentantów. Mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Wandy Chotomskiej. Wszystkie przedstawione utwory przez uczestników bardzo podobały się widowni, jednak decyzją jury, do dalszego etapu dostali się: Emilia Wicher, Jakub Czermak, Wiktor Kosek i Kacper Leńczowski.

• Projekt "Zabawa sztuką"

W ramach projektu "Zabawa sztuką", w którym nasza szkoła bierze udział, uczniowie klas drugiej i trzeciej malowali nietypowymi pędzlami- kulkami z folii aluminiowej, tamponami ze skarpetek,patyczkami kosmetycznymi i wyobraźnią jesienne drzewa. A oto wspaniałe rezultaty ich pracy połączonej z doskonałą zabawą plastyczną.

Poniedziałek 06.05.2024

• Nazwa szkoły