• Tekstowa podstrona

• Jubileuszowe spotkanie pokoleń- 110 lat szkoły.

20 czerwca 2015r. nasza szkoła  obchodziła  110- lecie swojego istnienia.  Na „Jubileuszowym spotkaniu pokoleń” połączonym z festynem przy Remizie OSP w Zarzycach swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska dr hab. inż. Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miasta Marcin Krawczyński, Pani Wiesława Knawa, była dyrektor naszej szkoły Radny  Miasta Piotr Kumor, Sołtys wsi, Dyrektorzy sąsiednich szkół. Przybyli również nauczyciele, przyjaciele i  pracownicy szkoły, Rodzice, dzieci i nasi absolwenci.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła, witając zebranych, pani dyrektor Beaty Zając. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  program poetycko-muzyczny pt. „A zaczęło się to 110 lat temu”, poświęcony historii placówki. Po okolicznościowych  przemówieniach  goście zwiedzili szkołę, oglądając z zaciekawieniem  wystawę zatytułowaną:  „Pamiątki z minionych lat”, a nasi absolwenci  z sentymentem wspominali swoje szkolne lata, odnajdując się na prezentowanych zdjęciach i listach uczniów.

A później, mimo chłodnej pogody, zabawa w ciepłej i wesołej atmosferze, przy muzyce zespołu absolwenta naszej szkoły – pana  Sławomira Zaporowskiego,  trwała do samego rana.

Wszystkim  uczestnikom „Jubileuszowego spotkania pokoleń”, organizatorom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej przyjacielskiej współpracy na rzecz rozwoju szkoły w Zarzycach Wielkich.