• We czwartek, tj. 4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.
          • ŚWIĘTA MAJOWE

30 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas młdszych. W obchody włączyli się także najmłodsi - przedszkolaki.

• Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, promujemy w ten sposób ochronę środowiska, inspirujemy do życia w zgodzie z naturą. W tym roku, z tej okazji uczniowie wykonali cudowne zielniki, za które otrzymali nagrody. Przypomnieliśmy sobie co można zrobić dla naszej planety. Jak co roku posprzątaliśmy okolice.

• "Niebieskie Igrzyska".

W kwietniu nasza szkoła realizuje projekt "Niebieskie Igrzyska". Ma on na celu pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

23 kwietnia wszyscy uczniowei naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w pokonaniu toru przeszkód. Każdy z uczniów miał indywidualnie mierzony czas, ale najważniejszy był wynik i zaangażowanie całej klasy.

• Wycieczka do Krakowa

• “RAZEM DLA AUTYZMU"

Tegoroczne hasło obchodów Dnia Świadomości Autyzmu dziś towarzyszyło i nam. Ubrani na niebiesko stanęliśmy całą społecznością do pamiątkowego zdjęcia. Nasza szkoła w kwietniu bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Niebieskie Igrzyska”, która składa się z części edukacyjnej i sportowej. “Niebieskie Igrzyska” mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.Dziś przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 wzięli udział w warsztatach “Jesteśmy różni i pomagamy sobie”. Dowiedzieli się, że różnice czynią każdego z nas wyjątkowym i niepowtarzalnym. Obejrzeli bardzo ciekawy film ukazujący czym jest spektrum autyzmu i że nie trzeba się go bać. Bardzo aktywnie włączyli się w ćwiczenia praktyczne, które pomogły nam wszystkim uświadomić sobie, że różnorodność jest fajna, a ka

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Jedzenie błyskawicznie znikało ze stołów. Klasy przygotowały kolorowe, pyszne przysmaki. Składaliśmy sobie życzenia spokojnych i radosnych świąt. Tego samego życzymy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i całej społeczności szkolnej.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły klasa 5 przygotowała prezentacje na temat naszego patrona, wybitnego Polaka, bohatera dwóch narodów - Tadeusza Kościuszki. Uczniowie podczas quizu mogli wykazać się swoją wiedzą. Na koniec młodsi zaśpiewali i zatańczyli "Hej na Krakowskim Rynku" co uświetniło ten wyjątkowy dzień.

• Spotkanie z aktorką

Miło było nam gościć aktorkę, lektora oraz logopedę, panią Agnieszkę Jaworską. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jak opowiada o swoim zawodzie. Pani Jaworska zaprezentowała nam również audiobook, w którym użyczyła swojego głosu jako lektor. Następnie cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci. Za poświęcony nam czas podziękowaliśmy kwiatami i brawami.

• "Zabawa sztuką"

Tym razem w ramach projektu „Zabawa Sztuką” uczniowie klas IV i V wykonali „Druciane cuda” (zadanie nr 7), inspirując się dziełami Alexandra Caldera, z którymi uprzednio się zapoznali. Stworzone przez nich mobilki (ruchome rzeźby) nazwali „Drucianą menażerią”.

8 marca to w naszej szkole dzień radosny.

Życzymy wszystkim Paniom i dziewczynkom dużo wiosny

Niech dla Was na niebie Słońce jasno świeci

Niech czas w naszej szkole miło i radośnie leci

Samorząd Uczniowski składa kobietom małym i dużym serdeczne życzenia