Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego!

          • Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Wręczyliśmy świadectwa i nagrody, pożegnaliśmy nauczycieli oraz pracowników, którzy rozpoczynają nowy etap swojej drogi. Z radością przekazujemy również, że nasza Pani Dyrektor będzie kierowała szkołą przez kolejne 5 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy!

            Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i życzymy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom słonecznych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

          • Szkolny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły!

          • W naszej szkole na zajęciach dodatkowych rozwijamy kreatywność i myślenie. Członkowie koła szachowego rozegrali Szkolny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, bo pokazali wolę walki! Jesteśmy z Was dumni!

          • Spotkanie z poetą - mieszkańcem Zarzyc Wielkich - Panem Stanisławem Czeremugą

          • W środę, 24 czerwca, naszą szkołę odwiedził poeta i mieszkaniec Zarzyc Wielkich, Stanisław Czeremuga. Mieliśmy okazję wysłuchać jego wierszy oraz poznać bliżej jego twórczość. Spotkanie było ciekawym i inspirującym doświadczeniem dla uczniów.

            Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi za wizytę oraz miło spędzony czas. Życzymy wielu kolejnych sukcesów twórczych!

          • Dzień Pasji

          • W piątek w naszej szkole odbył się Dzień Pasji. Była to wyjątkowa okazja do zaprezentowania przez uczniów swoich talentów, zainteresowań i hobby. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem przedstawiali swoje umiejętności, dzieląc się pasją do sportu, muzyki, sztuki, tańca oraz wielu innych dziedzin. Wydarzenie przebiegało w miłej i inspirującej atmosferze, a prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem społeczności szkolnej.

          • Wycieczka do AlpacaPark

          • Nasze przedszkolaki odwiedziły niesamowity AlpacaPark. Radości nie było końca! Dzieci miały okazję nakarmić te mięciutkie stworzenia, dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek i spędzić czas na świeżym powietrzu.

            Alpaki skradły nasze serca, a uśmiechy z buziaków nie schodziły ani na chwilę. To była idealna lekcja empatii i świetna zabawa w jednym!

          • Dzień Dziecka pełen sportowych emocji!

          • Choć pogoda 1 czerwca postanowiła spłatać nam figla i słońce schowało się za chmurami, w naszej szkole atmosfera była po prostu GORĄCA! Deszczowe chmury nie miały szans w starciu z niesamowitą energią naszych uczniów i przedszkolaków. Dzień Sportu uważamy za niezwykle udany!

            W sportowych zmaganiach wzięły udział klasy 1-7 oraz nasze dzielne przedszkolaki. Każda klasa zaprezentowała się z dumą, przygotowując wcześniej własną, unikalną flagę! Na uczestników czekało aż 8 wyjątkowych stacji, na których liczyły się nie tylko mięśnie, ale też spryt, kreatywność i współpraca.

            STACJA 1:„Crossfitowy Wojownik”– gdzie nasi uczniowie pokazali prawdziwą siłę i gibkość!

            STACJA 2: Sportowe Kalambury – mnóstwo śmiechu i pokazywania sportowych dyscyplin bez słów.

            STACJA 3: „Snajper na Start” – sokole oko i precyzję.

            STACJA 4: Zgadnij co to? – zagadki, które wymagały niezłego wysilenia szarych komórek.

            STACJA 5: „Mistrzowie Unihokeja” – szybcy i zwinni!

            STACJA 6: „Kelnerski Slalom” – pełna koncentracja, by nic nie upadło!

            STACJA 7:„Biegający Umysł” –Połączenie świetnej kondycji z genialną pamięcią.

            STACJA 8: Igrzyskowe rymowanie – tu narodziły się prawdziwe talenty literackie i kibicowskie!

            Tego dnia nie było przegranych. Każdy, kto wziął udział, już był zwycięzcą! Bo w sporcie i w naszej szkole liczy się przede wszystkim dobra zabawa, uśmiech od ucha do ucha i wspaniała integracja w grupach.

          • The Big Challenge

          • Nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, poszerzenia wiedzy oraz zmierzenia się z rówieśnikami z innych szkół. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i odwagi w podjęciu tego wyzwania. Życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

          • Wspinaczka skałkowa i górska

          • 12 czerwca mieliśmy wielką przyjemność gościć wyjątkowego gościa. Pani Danusia Ptak w ciekawy i pełen pasji sposób opowiedziała nam o wspinaczce skałkowej i górskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć sprzęt wspinaczkowy. Niesamowite wrażenie zrobiły nas zdjęcia i filmy ukazujące, jak piękna a zarazem wymagająca jest to pasja.

            Bardzo dziękujemy za przybycie i zarażenie nas pasją do wspinaczki!

          • Gminne zawody w siatkówce plażowej

          • 25 maja w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się gminne zawody w siatkówce plażowej. Naszą szkołę dumnie reprezentował duet z klasy 7 – Oliwia i Maja!

            Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie w każdym secie, zostawiły na boisku mnóstwo energii i ostatecznie wywalczy 4 miejsce w zawodach!

          • Półfinał powiatowy w piłce nożnej

          • 15 maja Orlik w Przytkowicach zamienił się w arenę piłkarskich emocji – to właśnie tam rozegrano półfinał powiatowy w piłce nożnej!

            Nasza reprezentacja chłopców z klas 4-6 pokazała prawdziwy charakter, wolę walki i zostawiła serce na boisku. Efekt? Fantastyczne 2. miejsce i mnóstwo powodów do dumy!

            SKŁADU:

            Klasa 4: Mikołaj, Norbert

            Klasa 5: Jakub

            Klasa 6: Rafał, Kacper, Bartek, Wiktor

            Gratulujemy wspaniałego wyniku! Jesteście niesamowici, a Wasza gra była czystą przyjemnością dla oka.

          • Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

          • 24 kwietnia w Nowym Targu odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe, organizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

            Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 4 – Mikołaj!

            W wielkim finale wojewódzkim Mikołaj zmierzył się z ogromną konkurencją. W biegu wystartowało aż 118 zawodników z całego województwa, a nasz reprezentant wywalczył fantastyczne, bardzo wysokie 20. miejsce!

            Gratulujemy świetnego wyniku, determinacji i sportowego ducha. Życzymy kolejnych sukcesów!

          • Wycieczka w ramach zajęć z doradztwa zawodowego

          • 3 czerwca klasa 7 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrała się na wycieczkę do firmy Ifonki, która znajduje się w Barwałdzie. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w firmie, poznali zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz dowiedzieli się, jakie umiejętności i kwalifikacje są potrzebne w tej branży. Wyjście miało na celu przybliżenie uczniom realiów rynku pracy i pomoc w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.