- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2023/2024
- Rok szkolny 2019/2020
- Konkursy kuratoryjne, gminne i pozaszkolne 2019/2020
- Małopolskie Konkursy przedmiotowe i tematyczne 2018/2019
- Konkursy szkolne 2018/2019
- Konkursy gminne i poza szkolne 2018/2019
- Konkursy gminne 2017/2018
- Konkursy szkolne 2017/2018
- Konkursy gminne 2016/2017
- Konkursy szkolne 2016/2017
- Konkursy gminne 2015/2016
- Konkursy przedmiotowe
- Konkurs Szopek Krakowskich
- Konkursy szkolne 2015/2016
Konkurs Szopek Krakowskich
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zarzycach Wielkich w Konkursie Szopek Krakowskich zdobyła WYRÓŻNIENIE SPECJALNE!
Uczniowie naszej szkoły od września w ramach zajęć koła plastycznego wykonywali szopkę bożonarodzeniową, aby w pierwszy czwartek grudnia na Rynku Głównym w Krakowie przystąpić do słynnego Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to już nasza szkolna tradycja. Pięć lat temu nasi uczniowie zawieźli jedną wspólnie wykonaną szopkę, za którą otrzymali nagrodę. W kolejnych latach wykonaliśmy 13.
Wykonanie szopek wiąże się z żmudną, wymagającą precyzji i twórczej wyobraźni wielogodzinną pracą, którą nasze dzieci pokazują, jak wiele potrafią. Oprócz umiejętności plastycznych nabywają także wiedzę o zabytkach i architekturze Krakowa.
A dodatkową satysfakcję daje świadomość, że ich własnoręczne dzieła będą prezentowane aż do końca lutego na wystawie pokonkursowej w Muzeum Historycznym w Krakowie.
Szopki z poprzednich lat są także stałą ekspozycją w naszej placówce, budząc ogólny podziw.
W tym roku, 3 grudnia zawieźliśmy na konkurs 14 szopkę, wykonaną przez zespół w składzie: Aleksandra Maślanka, Nina Piotrowska, Arkadiusz Brożek, Gaweł Ulman - uczniowie klasy V oraz Anna Kucharczyk – uczennica klasy VI.
6 grudnia w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory podczas uroczystości ogłoszenia wyników konkursu okazało się, że wśród nagrodzonych wspaniałych szopek, jest też nasza. Cieszymy się ogromnie! Dyplom przywieźliśmy do szkoły, a szopka
eksponowana jest na wystawie Szopek Krakowskich w Pałacu Krzysztofory.
ROK 2010
Przez dwa miesiące na zajęciach koła plastycznego w ramach projektu "Od bariery po sukces" 10 uczniów z klas V i VI wykonywało szopkę krakowską na konkurs w Krakowie. Pracy było mnóstwo. Zużyliśmy wiele kleju, aby ponad metrowa budowla mogła zaprezentować się na Rynku Krakowskim 2 XII 2010r, a potem w Muzeum Historycznym komisja konkursowa uznała ją za godną nagrody, co potwierdzone zostało 5 XII na uroczystym ogłoszeniu wyników , wręczeniu dyplomów i nagród w Pałacu Krzysztofory . Nasza szopka wśród innych wspaniałych dzieł pozostanie przez dwa miesiace na wystawie w Krakowie. Jest się z czego cieszyć! W przyszłym roku także weźmiemy udział w konkursie.
Rok 2011/2012
Zgodnie z ubiegłorocznym postanowieniem od września do końca listopada 2011 roku przez wiele godzin na dodatkowych zajęciach plastycznych, prowadzonych przez Jadwigę Janocik - nauczyciela plastyki dwa zespoły uczennic z klas IV i VI wykonywały zaprojektowane przez siebie szopki, aby tradycyjnie w pierwszy czwartek grudnia / w tym roku było to 1 grudnia/ wziąć udział w tegorocznym Konkursie Szopek Krakowskich. Na krakowskim Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza tłumnie zgromadzili się wykonawcy ze swoimi dziełami. 152 szopki, w tym 96 wykonanych przez dzieci i młodzież, prezentowane są w Muzeum Historycznym w Pałacu Krzysztofory na pokonkursowej wystawie. Wszystkie są wspaniałe, a wykonawcy najpiękniejszych zostali nagrodzeni na wernisażu otwierającym wystawę w dniu 4 grudnia. Nasze szopki nie otrzymały w tym roku głównej nagrody, ale dla wszystkich wykonawców w kategorii dziecięcej i młodzieżowej w uznaniu za wysoki poziom prac, zapał i trud oraz jako zachętę do dalszego udziału w konkursie kierownictwo Muzeum zorganizowało specjalną uroczystość 11 grudnia, w czasie której wręczono uczestnikom indywidualne dyplomy i nagrody, a także urzadzono prawdziwą ucztę dla ducha, czyli Jasełka wykonane przez rodzinę znanych szopkarzy krakowskich, państwa Malików. I my, to znaczy: Emilka Czubaj, Ania Gonek, Emilka Karcz, Ola Madeja, Sara Monica, Roksana Słonina - wykonawczynie szopek wraz z rodzinami i pisząca o tym J.Janocik, tam byliśmy... nie po raz ostatni. Do pierwszego grudniowego czwartku 2012 roku już tylko niecałe 12 miesięcy.
Gratulujemy Autorkom pięknych szopek, które po zakończeniu wystawy zaprezentujemy w naszej szkole.
Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za zaangażowanie i pomoc w tym przedsięwzięciu.
DO SIEGO ROKU !
Zdjęcia w Albumie, zakładka : Nasze szopki krakowskie