- Uczenie przyjazne mózgowi
- Scenariusze lekcji języka angielskiego 2019/2020
- Scenariusz zajęć z języka angielskiego, zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli
- Scenariusz lekcji z języka angielskiego w klasie II czerwiec 2019
- Scenariusz lekcji informatyki listopad 2018
- Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli
- Scenariusz lekcji z języka angielskiego
- Scenariusz lekcji z biologii
- Scenariusz lekcji z historii i społeczeństwa
Scenariusze lekcji języka angielskiego 2019/2020
Scenariusz lekcji języka angielskiego – 15.01.2020r.
Nauczyciel Sylwia Pacułt
Temat: We were worried about you!- Martwiliśmy się o Ciebie! Czasownik „to be” – być w czasie przeszłym.
Cele, uczeń:
- zna słownictwo z poprzedniej lekcji, prawidłowo je zapisuje i wymawia,
- wymienia i zapisuje nazwy miejsc w mieście
- potrafi rozmawiać o miejscach w mieście
- dopasowuje elementy, tworzy słowa
- czyta ze zrozumieniem dialog, tłumaczy dialog
- opisuje historyjkę
- wydobywa wymagane informacje z usłyszanej wypowiedzi,
- odmienia czasownik „to be” w czasie przeszłym,
- zna zasady budowania zdań twierdzących, przeczących i pytających oraz krótkich odpowiedzi z czasownikiem „be”,
- Tworzy zdania w czasie przeszłym
Metody nauczania i uczenia się: słuchanie nagrania, czytanie z podziałem na role, tłumaczenie, szukanie informacji w tekście, rozpoznawanie napisanego i usłyszanego tekstu, mapa myśli, praca w grupach, wzajemne ocenianie i sprawdzanie
Formy:
-zbiorowa, indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, magnetofon, płyta CD
Czynności wstępne:
- Powitanie i sprawdzenie obecności.
- Rozgrzewka językowa- powtórzenie z ostatniej lekcji.
- Sprawdzenie pracy domowej.
- Objaśnienie o czym będzie lekcja.
Ćwiczenia utrwalające: utrwalenie poznanych na ostatniej lekcji słówek i zwrotów, odpowiadanie na pytania wymyślone w grupach przez uczniów: Is there a cinema in your town? What’s your favourite place in town? Where do you go on Sunday?; czytanie, tłumaczenie tekstu, odpowiadanie na pytania do tekstu, odmienianie w czasie przeszłym czasownika „to be”
Rozwiązywanie ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela. Ćwiczenia utrwalające nowe słownictwo.
- Podsumowanie lekcji
Zadanie i objaśnienie zadania domowego. Dodatkowe ćwiczenia dla chętnych uczniów.
Przykładowe pytania dla poszczególnych grup.
Is there a cinema in your town? Czy jest kino w twoim mieście?
What’s your favourite place in town? Jakie jest ulubione miejsce w twoim mieście?
Where do you go on Sunday?- gdzie chodzisz w niedzielę?
Where do you like spending time? – gdzie lubisz spędzać czas?
Wymyśl podobne pytania zmieniając np. miejsca w mieście, dzień tygodnia lub wymyśl inne zdania pytające i zadaj kolegom.
Praca w grupach - Quizlet - utrwalanie słownictwa dotyczącego "Miejsc w mieście". Quizlet przygotowany przez Weronikę, Natalię i Alicję.
Scenariusz lekcji języka angielskiego
Klasa VIII
Data: 27.02.2020r.
Nauczyciel Sylwia Pacułt
Temat: Revision – unit 8. Powtórzenie wiadomości z rozdziału 8 – zdrowie, tryby warunkowe (TIK).
Cel główny: ćwiczenia utrwalające do testu z rozdziału 8, zdania warunkowe, słownictwo – zdrowie.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- zna słownictwo dotyczące zdrowia, prawidłowo je zapisuje i wymawia,
- potrafi wypowiadać się na temat swojego samopoczucia, zdrowia,
- zna i stosuje tryby warunkowe 0 -2,
- odpowiada na pytania: jak się czuje, układa dialogi dotyczące samopoczucia,
- opisuje zdjęcie,
- wydobywa wymagane informacje z usłyszanej wypowiedzi,
- uzupełnia luki w tekście,
- dopasowuje wypowiedzi do sytuacji,
- rozwiązuje zadania przykładowe do egzaminu ósmoklasisty.
Metody nauczania i uczenia się: prezentacja na forum klasy, słuchanie, mówienie, czytanie, praca w grupach, quizy, mapa myśli – illnese, disease, sickness, if I were you,…, healthy life, wzajemne ocenianie i sprawdzanie.
Formy:
-zbiorowa, grupowa, indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, prezentacja multimedialna, magnetofon, płyta CD
Czynności uczniów i nauczyciela:
- Powitanie i sprawdzenie obecności.
- Sprawdzenie pracy domowej.
- Objaśnienie o czym będzie lekcja.
5 min
- Zapisanie tematu lekcji.
- Przedstawienie co będzie celem lekcji.
- Rozgrzewka językowa, burza mózgów – pytanie o samopoczucie.
5min
- Praca w grupach (czytanie, mówienie):
· układanie dialogów, odgrywanie dialogów,
· mapa myśli – choroby, kontuzje.
- Wzajemne uzupełnianie przez grupy – map myśli, dopisanie brakujących chorób i kontuzji, sprawdzanie ze słownikiem.
- Sprawdzanie poprawności zadania przez nauczyciela.
- Prezentacja multimedialna – czy zdania są prawdziwe?
- Quiz - tryby warunkowe.
30 min
12. Podsumowanie lekcji. Zadanie i objaśnienie zadania domowego – ćwiczenia do testu.