• Imprezy szkolne 2016/2017

• Uroczystości szkolne

Festyn rodzinny

W sobotę 3 czerwca zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców na obchody Ich święta. Przy remizie OSP w Zarzycach Wielkich zorganizowaliśmy festyn rodzinny. Uczniowie naszej szkoły  chcieli wierszem i piosenką wyrazić swą  wdzięczność i miłość, jaką darzą swoich Rodziców. Uczniowie klasy IV, w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, przygotowali także dla naszych drogich gości przedstawienie w języku angielskim pt. "Cinderella - Kopciuszek".  Zaprosiliśmy także Rodziców do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w konkursach, które przygotowaliśmy. Drobne upominki, którymi obdarzyliśmy Rodziców, przypominać będą wspólnie spędzone chwile. A później wszyscy korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji i na pewno dobrze się bawiliśmy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: album fotograficzny.

Święto Szkoły

Tegoroczne Święto Szkoły, będące jednocześnie Dniem Patrona – Tadeusza Kościuszki, obchodziliśmy 24 marca. Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z tradycją wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu szkoły i prezentacją poświeconą patronowi.

Jak wiadomo obecny, 2017rok został ogłoszony rokiem m.in. Tadeusza Kościuszki, toteż do obchodów szkolnego święta włączyły się nawet przedszkolaki, recytując wspaniale wiersz o bohaterze. Po wspólnym apelu wszystkie dzieci naszej placówki, podzielone na grupy wykonywały prace artystyczne wzorowane na krakowskim Kopcu Kościuszki. Zapał, pomysłowość i radosna pracowitość zaowocowały wspaniałymi dziełami. Przedszkole zbudowało kopiec z klocków, uczniowie klas II i III przedstawili ciekawe prace, wykonane techniką kolażu, a klasy IV, V i VI zaprezentowały formy przestrzenne.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów za najciekawsze zdaniem uczniów kopce – młodsi oceniali prace starszych, a starsi młodszych.

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Kobiet. Chłopcy z każdej klasy mieli za zadanie przygotować występ niespodziankę dla swoich koleżanek. Było bardzo  wesoło. Uczniowie z klasy drugiej przygotowali karaoke, klasa trzecia życzenia i laurki, klasa czwarta występ wokalny,  piątą występ taneczny, a klasa szósta konkurs pt. "Jaka to melodia". Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku Dzień Babci i Dziadka był w naszej szkole niezwykłą uroczystością. Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaków przygotowali dla kochanych Babć i Dziadków przedstawienie. Wszystkie wiersze i piosenki mówiły  o tym, jakimi wspaniałymi osobami są nasi Dziadkowie, a chwile z nimi spędzone są najwspanialsze. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, spełnienia marzeń, wspaniałych wnukówi 100 lat życia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

Uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w Zarzycach Wielkich

24 września 2016 roku  odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w Zarzycach Wielkich. Po dwóch latach przygotowań, zmagań projektowych,  ogromu pracy włożonej w przystosowanie lokalu, sprostaniu wymogom aktualnych przepisów, udało nam się uruchomić nową placówkę. W obecności Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyna Ormantego,  Radnych Gminy, Księdza Proboszcza, Sołtys wsi Zarzyce Wielkie oraz Rodziców,  dzieci uczęszczające do naszego nowego przedszkola zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Pod bacznym okiem pani Dorotki i pani Marty przedszkolaki przygotowały krótki występ - w wierszach i piosenkach obiecały, że będą grzecznie się bawić i dużo uczyć. Po występach, dzieci wraz z panem Burmistrzem, Dyrektorem Zespołu i Rodzicami przecięły symboliczną wstęgę otwierając nowe przedszkole.  Ks. Proboszcz poświęcił je. Na koniec przedszkolaki wraz z Rodzicami zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy i na pyszny poczęstunek.

Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom ( również niektórym babciom, zwłaszcza pani Stasi ) za aktywne włączenie się i wspaniałe przygotowanie uroczystości. Dziękujemy!