• GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ

• Chłopaki z klasy 4 i 5 wzięli udział w zawodach szkolnych w piłce nożnej. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, przegrywając tylko jedno spotkanie. Ostatenie nasza szkoła zajęła 3 miejsce w gminnych zawodach.

Serdecznie gratulujemy!

• ŚWIĘTA MAJOWE

• 30 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas młdszych. W obchody włączyli się także najmłodsi - przedszkolaki.

• XXIII Małopolskie Dni Książki- Książka i Róża

• W dniach 20-24 kwietnia odbywają się Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, mające na celu rozwój czytelnictwa. Symbolem Małopolskich Dni Książki jest czerwona róża.  Zgodnie z tradycją 23 kwietnia - w święto książki, obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Kobiety odwzajemniały się mężczyznom podarunkami z książek.

W Dniu Święta Książki naszą bibliotekę odwiedziła Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, ofiarując nam czerwoną różę.  Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną oraz świetlicę środowiskową, wzięły udział w spotkaniu w bibliotece szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani z tradycją Małopolskich Dni Książki oraz poznali ”Legendę o św. Jerzym, który pokonał smoka  ”.

„ Książka to najlepszy przyjaciel człowieka ”

• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, promujemy w ten sposób ochronę środowiska, inspirujemy do życia w zgodzie z naturą. W tym roku, z tej okazji uczniowie wykonali cudowne zielniki, za które otrzymali nagrody.  Przypomnieliśmy sobie co można zrobić dla naszej planety. Jak co roku posprzątaliśmy okolice.

• "Niebieskie Igrzyska".

• W kwietniu nasza szkoła realizuje projekt "Niebieskie Igrzyska". Ma on na celu pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

23 kwietnia wszyscy uczniowei naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem  wzięli udział w pokonaniu toru przeszkód. Każdy z uczniów miał indywidualnie mierzony czas, ale najważniejszy był wynik i zaangażowanie całej klasy.

Zwyciężyły klasy: II i IV! WIELKIE GRATULACJE!

• Wycieczka do Krakowa

• We czwartek, tj.  4 kwietnia uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Muzeum Iluzji w Krakowie. W towarzystwie świetnej zabawy przyglądali się fizycznym eksperymentom oraz poznawali tajniki złudzeń optycznych. Następnie zgłębili wiedzę na temat naszego patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki uczestnicząc w prelekcji w Muzeum Kościuszkowskim. Zwieńczeniem przybliżenia historii naszego bohatera narodowego była wyprawa na kopiec Kościuszki.

Z pewnością wycieczka pozostanie w pamięci uczniów.

• “RAZEM DLA AUTYZMU"

• Tegoroczne hasło obchodów Dnia Świadomości Autyzmu dziś towarzyszyło i nam. Ubrani na niebiesko stanęliśmy całą społecznością do pamiątkowego zdjęcia. Nasza szkoła w kwietniu bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Niebieskie Igrzyska”, która składa się z części edukacyjnej i sportowej. “Niebieskie Igrzyska” mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.Dziś przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 wzięli udział w warsztatach “Jesteśmy różni i pomagamy sobie”.  Dowiedzieli się, że różnice czynią każdego z nas wyjątkowym i niepowtarzalnym. Obejrzeli bardzo ciekawy film ukazujący czym jest spektrum autyzmu i że nie trzeba się go bać. Bardzo aktywnie włączyli się w ćwiczenia praktyczne, które pomogły nam wszystkim uświadomić sobie, że różnorodność jest fajna, a każdą trudność można pokonać dzięki współpracy. Przy odrobinie zrozumienia i empatii razem możemy zmieniać świat na lepsze.

Zachęcamy Was do obejrzenia filmiku: