Od kwietnia do października 2026 r. rusza nowa akcja czytelnicza Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierujemy ją do uczniów klas I-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Aby wziąć udział w konkursie należy odebrać „ Biblioteczny Karnet” na którym umieszczonych jest 12 okienek- kategorii książek , które należy przeczytać w czasie trwania akcji. Każdy miesiąc to dwa wyzwania czytelnicze: dwie książki z różnych kategorii, m.in. książki z imieniem w tytule, książki o pojazdach, przyrodnicze, podróżnicze, legendy , książki o historii lokalnej. Karnety Biblioteczne można odebrać w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, lub w jednej z filii bibliotecznych: w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym. Zapraszamy do udziału uczniów naszej szkoły
Aktualności
„KIERUNEK BIBLIOTEKA” NOWA AKCJA CZYTELNICZA DLA KLAS I – VII
TalentowiSKO
Nasza szkoła przystąpiła do projektu orgnizowanego przez Banki Spółdzielcze pt. " Spółdzielnia Dobrych Serc". Celem projektu było zorganizowanie różnych akcji, mających na celu promocję przedsiębiorczości i kreatywności wśród dzieci i młodzieży.
Już Pływam
Od 13.04.2026r. uczniowie II klas szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska po raz kolejny będą uczestniczyć w kursie nauki pływania w ramach programu „Już pływam”. Zajęcia będą odbywać się w formie zajęć pozaszkolnych, a ich zakończenie planowane jest na 30.06.2026r.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego:
Nazwa zadania: Już Pływam
Dofinansowanie: 23 560 zł
Całkowita wartość: 183 416,40 zł
Wkład własny gminy: 159 856,40 zł
Okres realizacji zajęć: 13.04.2026r. – 30.06.2026r.Gmina Kalwaria Zebrzydowska przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego zaplanowała do realizacji zajęcia z nauki pływania dla 253 uczniów klas II z 10 szkół podstawowych w ramach projektu pn. „Już pływam”. W ramach realizacji zadania zostanie przeprowadzonych 324 godz. zajęć nauki pływania, a każda szkoła będzie uczestniczyć w 9 wyjazdach i wejściach na basen. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w terminie od 13.04.2026r.-30.06.2026r.
Projekt „Już pływam” to nie tylko sposób na naukę pływania, ale także element działań profilaktycznych — zwiększa bezpieczeństwo dzieci na kąpieliskach, promuje aktywność fizyczną oraz wspiera wychowanie przez sport. To również doskonała okazja do odkrywania sportowych talentów wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Pływanie to jedna z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych form aktywności fizycznej – cieszymy się, że możemy umożliwić naszym uczniom start z mocnej pozycji.
Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych i wsparciu ze strony Województwa Małopolskiego, dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska będą mogły korzystać z zajęć rozwijających ich pasje i umiejętności, a także nabywać kompetencje, które mogą okazać się nieocenione w życiu codziennym.
Regulamin - link
https://bip.malopolska.pl/oasswkzebrzydowskiej,a,2843159,malopolski-projekt-2026-juz-plywam.html
Śniadanie wielkanocne
31 marca w naszej szkole odbyło się wspólne śniadanie wielkanocne Był to wyjątkowy czas pełen radości, rozmów i świątecznej atmosfery.
Z tej okazji życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i wiosennego optymizmu!
Wesołych Świąt!
Wolne miejsca w Żłobku Samorządowym w Kalwarii Zebrzydowskiej!!
W imieniu Pani Dyrektor - Aleksandry Łypik serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisu dzieci do Żobka Samorządowego .w Kalwarii Zebrzydowskiej . Żłobek nadal dysponuje wolnymi miejscami. Nabór trwa!
Dokładne informacje:
Żłobek Samorządowy w Kalwarii Zebrzydowskiej
ul. Aleja Jana Pawła II 7B
📞: +48 537 977 390
MISTRZYNIE POLSKI W CHEERLEADINGU
Z ogromną dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Polski w cheerleadingu i sięgnęły po najwyższe trofeum!
Maja i Oliwia, ich ciężka praca, zaangażowanie i pasja przyniosły wspaniały efekt – tytuł mistrzyń Polski!
Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom! Jesteśmy z Was niezwykle dumni!
Konkurs plastyczny „Koszyczek marzeń”
Z ogromną radością dzielimy się wspaniałą wiadomością!
W konkursie plastycznym „Koszyczek marzeń” organizowanym przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej nasi uczniowie odnieśli sukcesy:
Piotr zdobył I miejsce,
Antek otrzymał wyróżnienie!
W kategorii klas 4-6 Oliwia zajęła 3 miejsce.
Jesteśmy niesamowicie dumni z ich kreatywności, zaangażowania i talentu. Gratulacje!
Śladami Tadeusza Kościuszki.
W poniedziałek, 23 marca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Śladami naszego patrona odnaleźli pamiątkowe miejsce przysięgi T. Kościuszki na krakowskim Rynku. Zwiedzali podziemne Muzeum Krakowa poznając tutejsze legendy i ciekawe historie. Nie zabrakło również świetnej zabawy.
Święto Szkoły oraz Dzień Patrona
- 18
24 marca w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Szkoły oraz Dzień Patrona, Tadeusza Kościuszki. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ wpisują się w obchody jubileuszu 120-lecia istnienia naszej placówki.
Z tej okazji zorganizowano dwa konkursy: konkurs na nowe logo szkoły oraz konkurs historyczny sprawdzający wiedzę uczniów o historii naszej szkoły. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i znajomością lokalnego dziedzictwa.
Ważnym punktem programu był również występ uczniów klasy 7, którzy w ciekawy i przystępny sposób przedstawili życie oraz dokonania naszego patrona – Tadeusza Kościuszki.
Kulminacyjnym momentem obchodów było symboliczne zamknięcie kapsuły czasu. Umieszczono w niej listy oraz pamiątki przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Kapsuła zostanie otwarta w przyszłości – w roku 2056 – jako świadectwo naszych czasów dla kolejnych pokoleń.
Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji oraz dumy z historii i tradycji naszej szkoły.
Wielkie emocje przy pingpongowych stołach!
Nasi uczniowie z sukcesami w Choczni!
Ostatnie dni upłynęły w naszej szkole pod znakiem sportowej rywalizacji i niesamowitych emocji. Nasza reprezentacja z klas 4-6 pokazała, że ma ducha walki i prawdziwy talent!
W poniedziałek 9 marca w Choczni odbyły się Powiatowe Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym. Piątka naszych „muszkieterów” stoczyła niezwykle wyrównane pojedynki, walcząc z pasją o każdy punkt. Oto wyniki:
Wiktor – wywalczył fantastyczne 7 miejsce
Gabrysia R. i Gabrysia M. – uplasowały się na 9 i 10 miejscu
Patryk i Emilka – zakończyli zmagania na 17 miejscu
Dwa dni później 11 marca nasze dwie Gabrysie wróciły do Choczni, by reprezentować szkołę w Powiatowych Zawodach Drużynowych. Dziewczyny pokazały świetne zgranie i wolę walki, kończąc turniej na wysokim 5. miejscu w powiecie!
Pierwszy dzień wiosny oraz Światowy dzień osób z zespołem Downa
W tym tygodniu w naszej szkole witamy wiosnę kolorowymi skarpetkami nie do pary świętując pierwszy dzień wiosny oraz Światowy dzień osób z zespołem Downa. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki brali udział w projekcie edukacyjnym „Kolorowa moc różnorodności”, a dla wszystkich uczniów przygotowana została tematyczna gazetka. Wszystko po to, by przypomnieć, że różnorodność jest potrzebna i każdy człowiek, bez względu na różnice, jest ważny.
Powitanie wiosny!
- 2
W piątek 20 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w barwnym korowodzie.
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!
16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Było dużo zielonego koloru, uśmiechu i świetnej zabawy. Uczniowie chętnie włączyli się w świętowanie – nie zabrakło ciekawych rozmów o irlandzkich tradycjach, kreatywnych aktywności oraz dobrej atmosfery.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Nowelizacja przepisów
Dzień kobiet 2026
🌷 Dzień Kobiet – 8 marca 🌷
Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom i Dziewczętom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do uśmiechu każdego dnia.
Dziękujemy za Waszą siłę, życzliwość i codzienną inspirację. 🌸
Awans do finałów powiatowych!
RAKIETKI W DŁOŃ I PO AWANS!6 marca w Świnnej Porębie nasi uczniowie z klas 5-6 pokazali, co znaczy prawdziwa sportowa walka i pasja. Półfinały powiatowe w tenisie stołowym zakończyły się dla nas WIELKIM SUKCESEM! Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się fenomenalnie i wywalczyli awans do finałów powiatowych!
WYNIKI INDYWIDUALNE:
Chłopcy:
Wiktor – 2 miejsce!
Patryk – 6 miejsce
Dziewczynki:
Gabrysia R. – 2 miejsce
Gabrysia M. – 3 miejsce
Emilka – 6 miejsce
DRUŻYNOWA DOMINACJA:
Dziewczyny w składzie: Gabrysia M. oraz Gabrysia R. nie dały szans konkurencji wygrywając zawody drużynowe.
Wkrótce rekrutacja! Serdecznie zapraszamy!
Rekrutacja do przedszkola 24.02.2026- 10.03.2026r.
Rekrutacja do klasy 1 13.04.- 17.04. 2026r. Szczegóły w zakładce Rekrutacja.
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej placówce odbyła się wyjątkowa uroczystość pełna radości i wzruszeń. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–3 zaprezentowali piękne występy artystyczne – były wierszyki, piosenki i tańce przygotowane specjalnie dla ukochanych gości. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dziękowały babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość i codzienne wsparcie. To był niezapomniany dzień pełen uśmiechów, ciepłych słów i rodzinnej atmosfery.
Ferie 2026!- półkolonie zimowe
Nasza szkoła organizuje półkolonię zimową w dniach 09.02.2026r.-13.02.2026r.
harmonogram półkolonii:
harmonogram_polkoloni_zimowej.docx
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie