• Scenariusze lekcji języka angielskiego 2019/2020

        • Scenariusz lekcji języka angielskiego – 15.01.2020r.

          Nauczyciel Sylwia Pacułt

          Temat: We were worried about you!- Martwiliśmy się o Ciebie! Czasownik „to be” – być w czasie przeszłym.

          Cele, uczeń:

          • zna słownictwo z poprzedniej lekcji, prawidłowo je zapisuje i wymawia,
          •  wymienia i zapisuje nazwy miejsc w mieście
          • potrafi rozmawiać o miejscach w mieście
          • dopasowuje elementy, tworzy słowa
          • czyta ze zrozumieniem dialog, tłumaczy dialog
          • opisuje historyjkę
          •  wydobywa wymagane informacje z usłyszanej wypowiedzi,
          • odmienia czasownik „to be” w czasie przeszłym,
          •  zna zasady budowania zdań twierdzących, przeczących i pytających oraz krótkich odpowiedzi z czasownikiem „be”,
          • Tworzy zdania  w czasie przeszłym

          Metody nauczania i uczenia się: słuchanie nagrania, czytanie z podziałem na role, tłumaczenie, szukanie informacji w tekście, rozpoznawanie napisanego i usłyszanego tekstu, mapa myśli, praca w grupach, wzajemne ocenianie i sprawdzanie

          Formy:

          -zbiorowa, indywidualna.

          Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, magnetofon, płyta CD

          Czynności wstępne:

          1. Powitanie i sprawdzenie obecności.
          2. Rozgrzewka językowa- powtórzenie z ostatniej lekcji.
          3. Sprawdzenie pracy domowej.
          4. Objaśnienie o czym będzie lekcja.

           

          Ćwiczenia utrwalające: utrwalenie poznanych na ostatniej lekcji słówek i zwrotów, odpowiadanie na pytania wymyślone w grupach przez uczniów: Is there a cinema in your town? What’s your favourite place in town? Where do you go on Sunday?; czytanie, tłumaczenie tekstu, odpowiadanie na pytania do tekstu, odmienianie w czasie przeszłym czasownika „to be”

          Rozwiązywanie ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela. Ćwiczenia utrwalające nowe słownictwo.

          1. Podsumowanie lekcji

          Zadanie i objaśnienie zadania domowego. Dodatkowe ćwiczenia dla chętnych uczniów.

          Przykładowe pytania dla poszczególnych grup.

          Is there a cinema in your town? Czy jest kino w twoim mieście?

          What’s your favourite place in town? Jakie jest ulubione miejsce w twoim mieście?

          Where do you go on Sunday?- gdzie chodzisz w niedzielę?

          Where do you like spending time? – gdzie lubisz spędzać czas?

          Wymyśl podobne pytania zmieniając np. miejsca w mieście, dzień tygodnia lub wymyśl inne zdania pytające i zadaj kolegom.

               

          Praca w grupach - Quizlet - utrwalanie słownictwa dotyczącego "Miejsc w mieście". Quizlet  przygotowany przez Weronikę, Natalię i Alicję.

           

          Scenariusz lekcji języka angielskiego

          Klasa VIII

          Data: 27.02.2020r.

          Nauczyciel Sylwia Pacułt

          Temat: Revision – unit 8. Powtórzenie wiadomości z rozdziału 8 – zdrowie, tryby warunkowe  (TIK).

          Cel główny: ćwiczenia utrwalające do testu z rozdziału 8, zdania warunkowe, słownictwo – zdrowie.

          Cele szczegółowe:

           Uczeń:

          • zna słownictwo dotyczące zdrowia, prawidłowo je zapisuje i wymawia,
          • potrafi wypowiadać się na temat swojego samopoczucia, zdrowia,
          • zna i stosuje tryby warunkowe 0 -2,
          • odpowiada na pytania: jak się czuje, układa dialogi dotyczące samopoczucia,
          • opisuje zdjęcie,
          •  wydobywa wymagane informacje z usłyszanej wypowiedzi,
          • uzupełnia luki w tekście,
          • dopasowuje wypowiedzi do sytuacji,
          • rozwiązuje zadania przykładowe do egzaminu ósmoklasisty.

           

          Metody nauczania i uczenia się: prezentacja na forum klasy, słuchanie, mówienie, czytanie, praca w grupach, quizy, mapa myśli – illnese, disease, sickness, if I were you,…, healthy life,  wzajemne ocenianie i sprawdzanie.

          Formy:

          -zbiorowa, grupowa, indywidualna.

          Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, prezentacja multimedialna, magnetofon, płyta CD

          Czynności uczniów i nauczyciela:

          1. Powitanie i sprawdzenie obecności.
          2. Sprawdzenie pracy domowej.
          3. Objaśnienie o czym będzie lekcja.

          5 min

          1. Zapisanie tematu lekcji.
          2. Przedstawienie co będzie celem lekcji.
          3. Rozgrzewka językowa, burza mózgów – pytanie o samopoczucie.

          5min

          1.  Praca w grupach (czytanie, mówienie):

          ·  układanie dialogów, odgrywanie dialogów,

          ·  mapa myśli – choroby, kontuzje.

          1. Wzajemne uzupełnianie przez grupy – map myśli, dopisanie brakujących chorób i kontuzji, sprawdzanie ze słownikiem.
          2. Sprawdzanie poprawności zadania przez nauczyciela.
          3. Prezentacja multimedialna – czy zdania są prawdziwe?
          4. Quiz - tryby warunkowe.

          30 min

          12.  Podsumowanie lekcji. Zadanie i objaśnienie zadania domowego – ćwiczenia do testu.