• 2018 / 2019

URODZINKI

Wszystkie dzieci marzą o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci obchodzą swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im też   wspólne świętowanie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Cała grupa śpiewa solenizantowi  „sto lat”, wręcza mu prezenty, a następnie każdy składa swoje życzenia.

3-cie urodziny MIKOŁAJKAsmiley

urodzinki Lenki smiley

urodzinki Olusi smiley

Wszystkiego najlepszego!heart

Początek grudnia to czas spotkań mikołajkowych.

6 grudnia już od samego rana dzieci obdarowywane były prezentami. Najpierw znalazły „skarb” pozostawiony pod przedszkolną choinką, później podekscytowane wyczekiwały „Gości”.  Po śniadaniu zawitał do nas Pan Burmistrz, a następnie Samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunką – panią Sylwią Pacułt, którzy czekoladkami „osłodzili” dzieciom czas oczekiwania na Świętego Mikołaja.

Zaraz po obiedzie przywitaliśmy najbardziej wyczekiwanego Gościa. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci, Święty Mikołaj rozdał prezenty. Przedszkolaki również przygotowały upominek dla Niego – album złożony z pięknych rysunków.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

7 grudnia mieliśmy jeszcze jedną okazję aby spotkać się ze Świętym Mikołajem. W ramach imprezy mikołajkowej, jaka odbyła się w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, obejrzeliśmy spektakl pt.: „Zaczarowane Mikołajki”. Wspólna zabawa, muzyka i śpiewy wprowadziły nas     w świąteczny nastrój, a jeszcze jeden upominek przysporzył każdemu dużo radości.

DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY – WARSZTATY

W poniedziałek 10 września,  w związku z Dniem Pierwszej Pomocy, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  udzielania pierwszej pomocy.

Poprowadziła je Pani  Anna Mazur  –  ratownik medyczny.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Duże wrażenie na  przedszkolakach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Pozostałe zdjęcia w zakładce Album fotogaficzny.

WIZYTA PANI POLICJANT

Pozostałe zdjęcia w zakładce Album fotograficznym.

14 września 2018 roku (piątek) w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjant Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty było wręczenie Pani policjant albumu z rysunkami wykonanymi przez dzieci.

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W PRZEDSZKOLU

Dzieci gościły panią pielęgniarkę, która w ciekawy dla nich sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad dbania o zdrowie.
          Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce którą przyniosła Pani pielęgniarka. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

W miniony czwartek (29.11.2018r.) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – co ich czeka, kim będą w przyszłości. Układając swoje buty, sprawdziły kto z nich pojedzie na wycieczkę „dookoła świata”. Wśród atmosfery zabawy znalazł się również czas na mały poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

UBIERANIE CHOINKI

WIGILIA

12.01.2019

" Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie"- to nasze kochane Babcie i Dziadkowie !

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, również dla naszej szkoły. Tradycyjnie, z okazjii Dnia Babci i Dziadka na zaproszenie wnucząt bardzo licznie przybyli do nas dziadkowie. Uroczystość odbyła się 12 stycznia w sobotę przed feriami zimowymi. Dzieci przygtowały dla nich przedstawienie: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło również drobnych upominków od dzieci. To był naprawdę wyjątkowy dzień , pełen uśmiechów , radośći i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków , ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile.

Jeszcze raz wszystkim Babaciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego !heart

ZABAWA WALENTYNKOWA

Pozostałe zdjęcia z zabawy można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny  - Zabawa walentynkowa

KARNAWAŁ 2019

cheeky

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM smiley

TŁUSTY CZWARTEK

AKCJA "GÓRA GROSZA"

CALINECZKA - teatrzyk kukiełkowy

KINO 3D - PODWODNY ŚWIAT

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2019

Więcej zdjęć a albumie fotograficznym smiley

SADZIMY CEBULKI

Więcej zdjęć a albumie fotograficznym smiley

WYCIECZKA DO APILANDII

WYCIECZKA DO ZOO

W czwartek 13 czerwca 2019r. - w tym dniu dzieci z klasy II wraz z przedszkolakami wybrali się na swoją ostatnią wycieczkę przed wakacjami do krakowskiego ZOO. Rano, po zjedzeniu pysznego śniadania autokarem wyruszyli na wycieczkę. Pogoda była w sam raz do spacerowania alejkami ogrodu zoologicznego. Wszyscy mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta egzotyczne, rożne gatunki ptaków, gady, jak również żyjące w naszym kraju zwierzęta, które mogli karmić i pogłaskać. Celem tej wycieczki było poznanie z bliska wyglądu zwierząt, ich sposobu zachowania, odżywiania ale również dobra zabawa i miło spędzony czas. Dużą atrakcją były słonie żyrafy oraz lwy. Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym wesołym i zielonym miejscem.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM .