• Witaminki

• WITAMINKI - projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

• Pomidor Pafnucy

• W kolejnym zadaniu Projektu Edukacyjne "Witaminki" przedszkolaki poznały pomidora Pafnucego. Zobaczyły różne gatunki pomidorków. Następnie z ochotą przystąpiliśmy do przygotowania i skosztowania pysznej i zdrowej sałatki pomidorowej z dodatkiem cebulki.Tym samym zrealizowaliśmy pomidorowe wyzwanie projektu.🍅😃

• Wrzesień - Ogórek Olek

• Bohaterem tego miesiąca był Ogórek Olek. Dzieci podczas tego wyzwania porówywały różne rodzaje ogórków (wielkość, strukturę, kształt) oraz próbowały ich smaku. Przedszkolaki miały również okazje własnoręcznie ukisić ogórki.

• Październik - Dynia Dana

• Kolejnym bohaterem projektu z jakim zapoznały się dzieci była Dynia Dana. Przedszkolaki miały okazję poznać różne cechy dyni za pomocą swoich zmysłów, podawały różnice i podobieństwa między odmianami, porównywały wielkości, wystukiwały rytm do melodii zgodnie z dyniowym kodem. Wykonaliśmy również piękne dynie z "rosnącej farby". Na koniec dzieci zostały poczęstowane, dyniową drożdżówką, która wszystkim bardzo smakowała.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. :)

• Listopad - Burak Bruno

• Przedszkolaki wykonały kolejne wyzwanie z projektu „Witaminki”, a bohaterem był Burak Bruno. 😃

• Grudzień - Cebula Celina

• Cebula Celina to kolejna bohaterka wyzwania warzywnego projektu „ Witaminki”.

W trakcie zajęć badawczych dzieci poznały różne odmiany cebul. Dzieci zapoznały się również z walorami zdrowotnymi cebuli, która jest naturalnym lekarstwem, wykonując syrop z cebuli. Dowiedziały się też, co oznacza być ubranym na cebulkę, jak i mieć fryzurę na cebulkę. Poznały ciekawostkę o tym jak uniknąć łzawienia oczu podczas krojenia cebuli.

Cebula Celina zmartwioną ma minę.

Zapłakany każdy, kto widzi Celinę.

Chlip, chlip, chlip, chlip, chlip, chlip.

Lecą z oczu wielkie łzy.

Lecz kiedy wirusy zagrodzą ci drogę,

ona bez wahania je zwalczyć pomoże.

Hip, hip, hip, hip, hura.

Wielką moc cebula ma.

• Styczeń - Brokuł Borys

• Wskoczył brokuł do potrawy,

kto go zjada, ten jest żwawy.

Tak bogaty w witaminy,

wcale Ci nie skrzywi miny.

Jest w nim potas,

wapń i błonnik,

król wśród warzyw

ma swój pomnik! ”