W dniu 18 kwietnia odbędą się spotkania z Rodzicami w godzinach:
w klasie I o 17.00,
w klasie III o 18.00,
w klasie IV o 17.00,
w klasie V o 17.15,
w klasie VI o 17.00,
w klasie VII o 17.30.
Serdecznie zapraszamy.
W dniu 18 kwietnia odbędą się spotkania z Rodzicami w godzinach:
w klasie I o 17.00,
w klasie III o 18.00,
w klasie IV o 17.00,
w klasie V o 17.15,
w klasie VI o 17.00,
w klasie VII o 17.30.
Serdecznie zapraszamy.
-spotkajmy się w rodzinnym gronie dla miłego
i pożytecznego spędzenia czasu
-integrujmy się ze środowiskiem lokalnym
-umacniajmy wartości rodzinne i zwyczaje
Kochani Dziadkowie, Rodzice, Dzieci!
W czwartek 19 kwietnia w godzinach od 16.00 do 18.00, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na kolejne spotkanie z cyklu „Dwie godzinki dla Rodzinki”- Niepodległość w pieśni – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wykonanie biało czerwonej niespodzianki.
W celu sprawnej organizacji zajęć prosimy o potwierdzenie przybycia do wtorku 17.04.2018r.
Bardzo proszę o przyniesienie nożyczek i kleju.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
ZSP w Zarzycach Wielkich
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
Życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie.
22 marca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Dwie godzinki dla Rodzinki", tym razem poświęcone wykonywaniu palm i ozdób wielkanocnych. W radosnej, przedświątecznej atmosferzepowstawały przepiękne, układane z bukszpanu, zbóż i traw oraz kwiatów z bibuły palmy. Druga część spotkania upłynęła na wykonywaniu ozdobnych pisanek wielkanocnych.
Kolejne spotkanie już w kwietniu, serdecznie zapraszamy.
Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny
23 marca w piątek, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły. Z tej okazji wyświetlono prezentację na temat naszego Patrona Tadeusza Kościuszki, chłopcy z klasy III recytowali wiersz o przysiędze Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku, a przedszkolaki zatańczyły krakowiaka, klasy starsze zaśpiewały pieśni patriotyczne. W drugiej części każda klasa otrzymała do wykonania zadanie związane z naszym Patronem. Klasa I i przedszkolaki wykonali Kopiec Kościuszki, klasa III przygotowała ciekawostki, czwartaki Krzyżówkę z hasłem Tadeusz Kościuszko, piątaki oś życia, klasa VI prezentację o Insurekcji Kościuszkowskiej, a VII Kościuszko bohater Stanów Zjednoczonych. Na koniec tego uroczystego dnia wykonane prace zostały zaprezentowane oraz wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na logo szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce Album fotograficzny.
Kategoria - przedszkolaki
II miejsce - Rafał Motal
III miejsce - Karolina Pindel
Wyróżnienie:
Zuzanna Kumor, Dorota Dudziak, Bartosz Ziemba, Lena Popiel, Zuzanna Maślanka, Jan Gąsiorek
Kategoria: klasy I-III
Wyróżnienie: Łukasz Miśkiewicz, Magda Piwowar, Natalia Wyroba, Krystyna Mazur, Patryk Sekuła, Sebastian Radoń,Julita Radwan, Jakub Foryś, Honorata Radwan, Julia Sekuła, Ola Kurowska, Julia Maślanka, Patrycja Gibas, Maja Wilkosz, Magdalena Matuła
Kategoria klasy IV-VI:
III miejsce: Kamil Sekuła i Adam Burdek
Wyróżnienie:
Tomasz Słonina, Amelia Leńczowska, Izabela Malina, Julia Maliszewska, Dagmara Mazur, Natalia Mika, Marlena Wicher, Daniel Gibas,
Kategoria Gimnazjum:
Damian Sekuła - wyróżnienie
20 marca do naszej szkoły przyjechał cyrk "Szok". W programie była żonglerka, akrobacje, iluzja, wesoły klaun, ekwilibrystyka, tresura zwierząt oraz konkursy dla publiczności. Uczniowie razem z przedszkolakami świetnie się bawili, mieli okazję zobaczyć i dotknąć węża, a największą niespodzianką okazał się biały misiek i jego wesoły taniec.
Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami. Dzień świętego Patryka został ustanowiony ku czci misjonarza i biskupa, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii.
Najbardziej uroczyste obchody Dnia świętego Patryka odbywają się oczywiście w Irlandii. Dzień ten jest wolny od pracy (nie tylko w Irlandii, ale także w Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserracie). Oprócz uroczystości religijnych organizowane są liczne festyny i zabawy uliczne. Tradycja nakazuje, aby każdy z tej okazji miał na sobie coś zielonego. Zieleń, a zwłaszcza koniczyna (shamrock), stanowi bowiem symbol Irlandii, jej wspaniałego krajobrazu, ale także emblemat wspominanego świętego.
W pubach i restauracjach często podaje się zielone piwo, a obchodom towarzyszą festiwale muzyki irlandzkiej i pokazy irlandzkich tańców. Upowszechnił się również zwyczaj „kolorowania” różnych słynnych miejsc na zielono, np. Krzywej Wieży w Pizie czy Empire State Building w Nowym Jorku.
W naszej szkole w piątek odbyły się obchody związane z tym świętem. Uczniowie klasy piątej przygotowali prezentacje, zaprezentowali film o Irlandii, Nikola zaśpiewała piosenkę ze słynnego filmu Shrek pt. "Halleluya". Na podsumowanie odbyły się konkursy związane z Irlandią, Świętym Patrykiem oraz kolorem zielonym. Uczniowie rywalizowali między sobą, a przy tym świetnie się bawili.
W środę 21 marca w godzinach od 15.00 do 17.00 zapraszamy chętnych Rrodziców na dzień otwarty.
Kochani Dziadkowie, Rodzice, Dzieci!
W czwartek 22 marca w godzinach od 16.00 do 18.00, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na kolejne spotkanie z cyklu „Dwie godzinki dla Rodzinki”- wykonywanie palm i ozdób wielkanocnych.
W celu sprawnej organizacji zajęć prosimy o potwierdzenie przybycia do wtorku 20 marca 2018r.
Prosimy o przyniesienie gałązek bukszpanu, barwinka i jednego styropianowego jajka.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
ZSP w Zarzycach Wielkich
W poniedziałek 12 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach poświęconych świętemy Janowi Pawłowi II, w związku z przypadającą w tym roku 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Rok 2018 jest rokiem wielkiego jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma też kilku patronów -Wielki Papież jest jednym z nich obok św. Stanisława, Ireny Sendlerowej, Zbigniewa Herberta.
W czasie zajęć każda klasa otrzymała zadania do wykonania: uczniowie przypominali sobie życiorys Wielkiego Polaka z Wadowic, rozwiązywali zadania, krzyżówki i łamigłówki, przygotowywali plakaty. Później klasy zaprezentowały efekty swojej pracy - można je zobaczyć w zakładce album fotograficzny. Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem "Barki" - ulubionej pieśni Jana Pawła II.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10-14 marca 2018r. W związku z tym zmiana planu zajęć:
1. Poniedziałek (12.03.2018r.) zajęcia wychowawcze :”40 lat pontyfikatu Jana Pawła II” zajęcia od godziny 8.00 do 11.00. Dzieci nie przynoszą plecaków, jedynie piórniki i śniadanie.
2. Wtorek (13.03.2018r.) - dzień wolny
3. Środa (14.03.2018r.) lekcje skrócone , przychodzimy z plecakami.
Lekcja trwa 30 minut
1 lekcja 8.00 - 8.30
2 lekcja 8.35 – 9.05
3 lekcja 9.15 – 9.45
4 lekcja 9.55 – 10.25
5 lekcja 10.30 – 11.00
W poniedziałek i w środę nauka rekolekcyjna dla dzieci o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Leńczach
We wtorek (13.03.2018r) spowiedź w kościele w godzinach 8-9, 10-11,1530- 1630 17-18.
O 11.00 Msza św. z nauką dla dzieci
Za dowóz i bezpieczeństwo w drodze i w kościele odpowiadają rodzice.
8 marca z okazji Dnia Kobiet, chłopcy naszej szkoły przygotowali wiele niespodzianek dla swoich koleżanek. Odbyły się turnieje, występy artystyczne, a także zostały odegrane scenki. Było bardzo wesoło. Przedszkolaki zaśpiewali piosenkę o kobietach, pierwszaki wykonali rokendrola, klasa trzecia zorganizowała zabawę "krzesełka", czwarta quiz pt. "Co wiesz o kobietach?", klasa piąta przygotowała konkurs pt. "Jaka to melodia", a klasa VI przedstawiła scenkę z życia codziennego. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.
02.03.2018 roku przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego wzięli udział
w zajęciach z cyklu FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE ŚWIATŁA.
Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.
Gwiazdami tych pokazów były dzieci.
W czasie spotkania przedszkolaki i uczniowie przeprowadzili w obecności i pod czujnym okiem fantastycznego trenera kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych.
Miedzy innymi: załamanie światła, tworzenie tęczy, zabawa z kolorami, peryskop, światło stroboskopowe i jego wykorzystanie, laser, iluzje optyczne, ultrafiolet oraz jego wpływ na organizmy żywe, kalejdoskop.
Właściwie dobrane metody i formy pracy umożliwiły dzieciom aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję , że już niedługo weźmiemy udział w kolejnych takich zajęciach.
Półkolonia zimowa w Zarzycach Wielkich
Spełniła mnóstwo dziecięcych marzeń wszelkich.
Gdy czas kolejnych wycieczek mijał,
Uczestnicy poznali kim był Lolek z Wadowic, a kim Kazimierz Wielki, kto mieszkał na Wzgórzu Wawelskim
i ile ważył nosorożec włochaty
Dowiedzieli się jak pracuje policja, a nawet dotknęli wija.
W poniedziałek (19 lutego) do Skawiny uczniowie pociągiem pojechali i na lodowisku krytym pobrykali.
Potem Muzeum Regionalne w Skawinie zwiedzali i Króla Kazimierza Wielkiego spotkali, wielkie puzzle razem układali, a w nagrodę piękne zamki w prezencie otrzymali.
We wtorek - 20 lutego do Wadowic pojechaliśmy .
Każdy poznał życie Papieża Rodaka
i usłyszał bicie serca Wielkiego Polaka.
Wiele cennych pamiątek oglądaliśmy i pyszne kremówki zajadaliśmy.
We środę (21 lutego) pojechaliśmy busem „Travel” i dojechaliśmy prawie pod Wawel.
Niedaleko Muzeum Przyrodnicze było,
to prawdziwa frajda -tak się zwiedzać opłaciło.
Dzieci zwiedzały muzeum z przewodnikiem, podziwiały żywe zwierzątka , rośliny, z różnych epok skamieliny.
We czwartek (22 lutego) do Kalwarii Zebrzydowskiej pojechać czas. Tu Muzeum Rzemiosła zaprosiło nas.
Potem Komisariat Policji z naszym dzielnicowym zwiedzaliśmy
i nawet chętnie kajdanki zakładaliśmy.
W piątek (23lutego) zajęcia plastyczne i taneczne mamy, z półkolonią się już żegnamy.
Podziękować Wszystkim organizatorom chcemy,
„Było SUPER !”- to powiemy.
W dniu 5 lutego uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wybrali się z wychowawcami do Krakowa na pokazy naukowe „elektryczność” w ramach projektu edukacyjnego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do uczniów szkół podstawowych „AGH JUNIOR”, celem którego jest” udowodnienie, że skomplikowane zjawiska fizyczne czy chemiczne, wiedza z zakresu inżynierii mechanicznej i elektronicznej, procesy zachodzące w środowisku przyrodniczym, badania zmian klimatu, prace geologiczne i geofizyczne, problemy związane z wytwarzaniem, badaniem lub zastosowaniem materiałów, nie zamykają się wyłącznie w obrębie laboratoriów naszej uczelni, ale dzięki ciekawej formie i znakomitym umiejętnościom pracowników AGH, te pozornie trudne tematy mogą stać się zalążkiem prawdziwej pasji, która w przyszłości przerodzi się w fascynującą, naukową przygodę”. Pokaz został przygotowany przez studentów Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH- SKNF Bozon realizującego projekty konstruktorskie, pokazy fizyczne, konferencje i warsztaty, spotkania wydziałowe.
Od 12 marca 2018 roku rusza rekrutacja.
Do 5 marca 2018r. należy złożyć deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu (deklaracja dotyczy dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola).
Wszelkie informacje i druki do pobrania w zakładce PRZEDSZKOLE - REKRUTACJA 2018/2019
Informacje oraz karta zgłoszenia do klasy I szkoły podstawowej znajdują się w zakładce RODZICE - REKRUTACJA
Od 19 - 23 lutego 2018 r. w naszej szkole organizowane są półkolonie zimowe. Poniżej przedstawiamy harmonogram półkolonii.
Poniedziałek
8.15 zbiórka przy stacji PKP
(Rodzice czekają z dzieckiem na nauczyciela- dziecko nie pozostaje bez opieki samo)
8.27 Wyjazd pociągiem do Skawiny na kryte lodowisko
Proszę zabrać ze sobą: pieniądze na bilet PKP, kask rowerowy
koniecznie legitymację szkolną z aktualną pieczątką
11.15 warsztaty w Muzeum Regionalnym w Skawinie
13.00 przyjazd pociągiem do Leńcz , odbiór dzieci przez rodziców lub upoważnionych opiekunów
Wtorek
8.00. Zbiórka w szkole
8.15 Wyjazd busem do Wadowic
9.00 Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Jana Pawła II
10.20. Wyjście do cukierni (proszę zabrać drobne kieszonkowe)
12.00 Powrót do szkoły
Środa
7.20 zbiórka w szkole
7.30 wyjazd autokarem do Krakowa
9.00 zwiedzanie z przewodnikiem wystawy w Muzeum Przyrodniczym
12.30 Powrót do Zarzyc Wielkich (odbiór dzieci przy sklepie „Sam" - Radwan)
Czwartek
8.15 Zbiórka w szkole
8.30 Wyjazd gimbusem do Kalwarii Zeb. od sklepu „Sam” - Radwan
9.00 Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Rzemieślnictwa
Ok.10.00 Wyjście do Cukierni
11.00 Zajęcia na Komisariacie Policji
12.30 Wyjazd z Kalwarii Zeb. do Zarzyc Wielkich
12.45. Przyjazd do Zarzyc Wielkich, odbiór dzieci przez rodziców/opiekunów prawnych przy ww. sklepie
Piątek
9.00-11.30 zajęcia artystyczne w szkole
Plan może ulec zmianie. Dzieci zostaną poinformowane na bieżąco.
Serdcznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się w czwartek 8 lutego o godzinie 17.00.
W sobotę 20 stycznia, w naszej szkole odbyła się uroczostość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu uczniowie razem z przedszkolakami zaprezentowali wiele wierszy i piosenek, poprzez które pokazali jak bardzo kochają Swoich Dziadków. Było trochę powaznie i trochę wesoło. Po występach najmłodszych klasa piąta przedstawiła nowoczesną wersję Jasełek na dworcu. Na koniec uczestnicy Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zaśpiewali przygotowane utwory. Po występach nasi gości mogli wypić herbatkę i poczęstować się ciastem. Nie zabrakło też życzeń i samodzielnie wykonanych upominków.
Powered by aSc EduPage