Dziękujemy za kolejny wspólny rok,
składamy życzenia Wesołych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia,
a Nowy Rok niech przyniesie dużo pozytywnych myśli.
Dziękujemy za kolejny wspólny rok,
składamy życzenia Wesołych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia,
a Nowy Rok niech przyniesie dużo pozytywnych myśli.
W dniu 30 listopada 2021 roku część uczniów klasy V i klasy VII wybrała się na wycieczkę do Wadowic. Wycieczka była zorganozowana w ramach funduszy pozyskanych przez szkołę z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z pozyskanej dotacji zakupiono także regały do biblioteki oraz dużą ilość książek (nowości wydawniczych i lektur).
W czasie wycieczki zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, które zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie.
Później odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Wadowicach. Pani bibliotekarka zaznajomiła nas z funkcjonowaniem i rolą, jaką pełni biblioteka. Opowiedziała o najstarszych egzemplarzach książek, jakie tutaj się znajdują. Przygotowała dla nas prezentację na temat historii książki oraz warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy piękne kartki świąteczne.
W czasie wycieczki mieliśmy także czas na "coś pysznego", czyli tradycyjną papieską kremówkę lub prawdziwą włoską pizzę.
Czas wycieczki szybko nam minął, wróciliśmy do domów bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyjazdu.
Jest nam bardzo miło poinformować, że czworo uczniów klasy VII zakwalifikowało się w tym roku szkolnym do etapu rejonowego konkursów kuratoryjnych: Natalia do Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, Ola i Weronika do Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, a Wojtek do Małopolskiego Konkursu Historycznego. Etap rejonowy odbywał się w dniach 30 listopada- 3 grudnia. Koleżanki, koledzy i nauczyciele mocno trzymali kciuki i życzyli wszystkim uczestnikom konkursów powodzenia. Teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki i, mamy nadzieję, dobre wieści. Natalio, Olu, Weroniko, Wojtku! Jesteśmynz Was dumni!
Program stypendialny "Musicie od siebie wymagać"
Nowo powstałe Stowarzyszenie im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zachęca dzieci i młodzież, z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, do udziału w programie stypendialnym "Musicie od siebie wymagać".
Program stypendialny "Musicie od siebie wymagać", jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.
Stypendium trafi do potrzebujących i będzie wspierało zdolną, utalentowaną młodzież, dzieci z rodzin o niskich dochodach.
Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, zachęca do składania wniosków o przyznanie stypendium (wniosek i regulamin w załączniku). Prawo zgłaszania kandydatów do stypendium mają: rodzice bądź opiekunowie prawni, placówki oświatowe oraz członkowie Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie w toku postępowania rekrutacyjnego dokona oceny złożonych wniosków, Przekazanie stypendiów nastąpi w terminie do 15 grudnia 2021r.
Na realizacje Programu Stypendialnego "Musicie od siebie wymagać", Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, otrzymało dotacje z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.
Wypełnione wnioski o przyznanie stypendium wraz z wymaganymi załącznikami należy składać drogą elektroniczną na adres - sjp2pk@gmail.com do 26 listopada 2021r. do godz. 24:00.
Do wydrukowanego wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć obowiązkowo następujące załączniki:
- kserokopia świadectwa z minionego (poprzedniego) roku szkolnego,
- kserokopie dyplomów i wyróżnień (z bieżącego i minionego roku szkolnego).
Więcej informacji https://tiny.pl/9csk3
Załącznik - wiosek do pobrania https://tiny.pl/9csk2
W dniach 3- 5 listopada 2021 roku uczniowie klasy V, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był dofinansowany w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W czasie tych trzech dni mogliśmy sie przekonać, jak piękna jest nasza stolica. Zaczęlismy zwiedzanie od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Później odwiedziliśmy Powązki Wojskowe i Stare Powązki. Duże wrażenie wywarł na nas Stadion Narodowy- obiekt, z którego możemy być dumni. Kolejne dni to zwiedzanie Zamku królewskiego, Starego Miasta, znanych kościołów. Przywitaliśmy się ze Staromiejską Syrenką, wędrowaliśmy murami obronnymi. Oddaliśmy także hołd wszystkim małym obrońcom stolicy z okresu Powstania Warszawskiego. Podziwialiśmy Łazienki Królewskie, Pałac Prezydencki, ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, a pod Grobem Nieznanego Żołnierza widzieliśmy zmianę warty. Nie zapomnimy także pobytu w Centrum Nauki Kopernik. To były wspaniałe trzy dni, pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
Gratulujemy Weronice - uczennicy klasy 7, sukcesów muzycznych, które odnosi w międzynarodowych konkursach.
10 listopada z okazji Święta Niepodległości uczniowie najszej szkoły przygotowali apel. Starsi uczniowie wyświetlili prezentację o dziejach Polski i przypomnieli, jak mamy okazywać miłość naszej Ojczyźnie. Uczniowie klasy VII odśpiewali pieśni upamietniające odzyskanie niepodległości. Przedszkolacy i uczniowie klasy I pięknie śpiewali i recytowali wiersze o Niepodległej. Wzięliśmy również udział w akcji "Niepodległa do hymnu" i o 11.11 zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Chętne dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim. Ci młodzi patrioci zostali wynagrodzeni - GRATULUJEMY!!!
Szkolny konkurs plastyczny - Odblaskowa szkoła - bezpieczeństwo na drodze
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Patryk Czeremuga kl.1
2 miejsce - Weronika Miłoń kl.2, Julita Radwan kl.5
3 miejsce - Lena Popiel kl.1, Aleksandra Mazur kl.0
KTO NOSI ODBLASKI, ZASŁUGUJE NA OKLASKI! DBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO, PAMIĘTAJMY!!!
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich wraz z przedszkolakami przystąpili do akcji: „Odblaskowa Szkoła”, który jest organizowany przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych. W ramach akcji wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w elementy odblaskowe- taśmy, breloczki, zawieszki. Tegorocznej akcji przyświecały między innymi hasła:
„ Kto nosi odblaski zasługuje na oklaski”
„ Kto odblask zakłada pod auto nie wpada”
„ Każdy uczeń dobrze wie, że odblaski nosi się”.
Dzieci wykonały transparenty, znaki drogowe, kamizelki odblaskowe. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przepisy ruchu drogowego. Podczas przemarszu w miejscowość Brody, zwrócili także uwagę kierowców, na bezpieczeństwo pieszych.
A to nie koniec akcji związanych z poprawą bezpieczeństwa na drodze, szczególnie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Jutro odbędzie się konkurs plastyczny. Planujemy także spotkanie z policjantem.
W poniedziałek, 25 października wyjechaliśmy do Krakowa. Najpierw zobaczyliśmy Rynek i Sukiennice, a następnie zwiedzaliśmy podziemia, gdzie różnymi ciekawostkami podzieliła się z nami pani przewodnik. Wielką atrakcją dla nas były warsztaty w Muzeum Obwarzanka Krakowskiego. Tam upiekliśmy własne obwarzanki (nie mylić z preclami -:)
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie przygotowali uroczysty apel. Były życzenia, uśmiechy i podziękowania. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.
Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły składamy serdeczne życzenia zdrowia, wytrwałości, uśmiechu na twarzy i satysfakcji zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Niech wspólny wysiłek przyczynia się do kształtowania dobrego i odpowiedzialnego młodego pokolenia
Cały czas poznajemy naszą małą Ojczyznę, więc tym razem wyruszyliśmy pieszo do Lanckorony. Dzień przywitał nas gęstą mgłą, ale to nas nie zniechęciło. Słońce wyszło zza chmur w momencie, gdy dotarliśmy na ruiny zamku i od tej chwili towarzyszyło nam do końca wycieczki. Niektórzy uczniowie przygotowali informacje o historii zamku oraz opowiedzieli nam legendy związane z tym miejscem. Później podziwialiśmy zabytkową zabudowę lanckorońskiego rynku. Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy późnym popołudniem do szkoły, by planować kolejne wędrówki.
Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Bonjour! Good morning! Guten Morgen! Buenos dias! Bongiorno! Zdrastwujtie! Dobry Den! Bom dia! Dzień dobry!
28 września świętowaliśmy Euopejski Dzień Języków. W tym roku postanowiliśmy obchodzić to wydarzenie w sposób inny niż dotychczas: jako Sportowy Europejski Dzień Języków.
W przygotowania zaangażowaliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby zachęcić do wytrwałej i systematycznej nauki języków obcych.
Uczniowie klas młodszych przebrali się za znanych i lubionych sportowców oraz wykonali ich portrety, które podziwialiśmy w naszej galerii. Klasy starsze przygotowały krótkie wystąpienie, w którym przedstawili sport wybranego europejskiego kraju.
Bardzo dziękujemy za ciekawe wystąpienia oraz sportowe podejście do nauki języków obcych. Wszak i najlepsi sportowcy, jeśli chcą grać w róźnych klubach, muszą znać języki obce.
A kto wie, być może i przed wami kariera sportowca?
Bardzo serdecznie dziękujemy.
W tym roku szkolnym w naszej szkole postanowiliśmy wprowadzić ocenianie kształtujące. Jest to dla nas ogromne wyzwanie. Jak się okazuje dla uczniów i rodziców także. Wszystkie zmiany potrzebują czasu i zrozumienia. Na zebraniu z rodzicami wywiązała się burzliwa dyskusja. Myślę , że zabrakło zrozumienia, a przede wszystkim wiedzy na temat oceniania kształtującego. Idąc za radą pani Ani, jednej z mam, umieszczam kilka podstawowych informacji na ten temat . Zachęcam do przeczytania !
W Internecie można znaleźć wiele ciekawych artykułów , porad, badań prowadzonych na temat zasadności stosowania oceniania kształtującego. Polecam artykuł https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/ocenianie-ksztaltujace-od-idei-do-praktyki
CDN...
W piękne, czwartkowe przedpołudnie (9 września) również młodsze klasy wybrały się na dróżki kalwaryjskie. W klasztorze mogliśmy zajrzeć w miejsca, których na co dzień nie oglądamy: zobaczyliśmy pokój, w którym odpoczywał sa Św. Jan Paweł II, mogliśmy oglądać obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej pozbawiony ozdobnych sukienek, zobaczyliśmy wielką makietę całych dróżek, którymi później wróciliśmy do szkoły w Brodach. To był udany, choć dość męczący dla nas dzień...
8 września klasa V, VII i VIII wyruszyły na pieszą wycieczkę. Naszym celem był Inkubator Kuchenny w Zakrzowie. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na "Dróżki". Podziwiając kolejne kaplice doszliśmy do miejscowości Bugaj. Stamtąd dotarliśmy do "starej szkoły", która obecnie jest miejscem niezwykle ciekawej inicjatywy. Mieści się tutaj Inkubator kuchenny, inicjatywa podjeta przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa, w którym lokalni rolnicy, małe firmy i osoby oraz organizacje zainteresowane tego typu działalnością mogą skorzystać z inkubatora wynajmując pomieszczenia i wyposażenie kuchni oraz chłodnię w celu wyrobu i przechowywania własnych produktów. Głównym partnerem Fundacji jest Lokalna Grupa Działania ,,Gościniec 4 żywiołów”. Inkubator prowadzi także działalność szkoleniową. Mogliśmy wziąć udział w warsztatach na temat zdrowego odżywiania, w tym wykorzystania ziół w kuchni i kosmetyce. Dodatkową atrakcją było przygotowanie zdrowej przekąski. Własnoręcznie przygotowane mini- pizze smakowały najlepiej.
Po posiłku mogliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Czarnym szlakiem doszliśmy do miejsca, gdzie kiedyś stał Zamek Barwałd. Dziś można zobaczyć zamkowe wzgórze, fragment kamiennego muru, zarys zamkowej fosy. Dalsza droga prowadziła przez Grodzisko Bugaj do Bazyliki oo. Bernardynów.
Przewędrowaliśmy kawał drogi, ale zobaczyliśmy miejsca, które były tego warte.
Życzę wszystkim udanego roku szkolnego, dziesięciu miesięcy sukcesów, łatwości w rozwiązywaniu problemów, efektywnie i bezpiecznie spędzonego czasu, przyjażni i cudownych znajomości. Niech ten rok będzie dla nas wszystkich bezpieczny i radosny.
Przemówienie dyrektora szkoły przemowienie__na_poczatek_roku.doc
List Ministra narozpoczęcie roku szkolnego List_Ministra.pdf
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!
Wracamy po wakacjach do szkoły. Dla nas będzie to inny powrót niż zwykle, gdyż rozpoczniemy naukę
w Szkole Podstawowej w Brodach. Na czas remontu szkoły, będzie to miejsce naszej nauki
i pracy. Do Brodów będziemy dojeżdżać autobusem, w dwóch turach : klasy 5,7,8 -jedna tura oraz klasy 1,2,3- druga tura. 1 września2021r. bardzo proszę , aby uczniowie klas 5,6,7 zebrali się pod remizą OSP w Zarzycach Wielkich o godz.11.25, natomiast uczniowie z klas 1,2,3 o godz. 12.00. Powrót: starsi ok.13.00 , młodsi ok.13.30. Każdemu uczniowi z klasy1 może towarzyszyć jeden rodzic. Od 2 rozpoczynamy normalne zajęcia. Dowóz będzie odbywał się harmonogramu.
Zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców , nauczycieli, pracowników szkoły na Mszę św. z okazji inauguracji nowego roku szkolnego , która odbędzie się 1 września 2021r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Leńczach. Bardzo proszę poczet sztandarowy o udział we mszy św. i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Powered by aSc EduPage