W marcu bieżącego roku uczniowie klas I- VI naszej szkoły brali udział w projekcie: :Wiem, co jem" - OCHRONA DZIEDZICTWA PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH JAKO PERSPEKTYWA LOKALNEGO ROZWOJU.
Projekt przygotowany został przez Stowarzyszenie „Perspektywy” wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej
w Świnnej Porębie „Kleks”. Młodzież wzięła udział w warsztatach z edukacji konsumenckiej dotyczące ekologicznych i zdrowotnych walorów produktów lokalnych (np. wpływ naturalnych produktów na rozwój organizmu, brak konserwantów) oraz ich kulturowych, społecznych i ekonomicznych aspektów.
„WIEM CO JEM"
WYBORY KSIĄŻEK W NASZEJ SZKOLE
W dniu 11 marca 2015 r. w naszej szkole zorganizowane zostały Wybory Książek. W tym dniu uczniowie wrzucili do urn karty do głosowania, gdzie wpisali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.
Na podstawie sprawozdań ze szkół sporządzone wyniki przekazane zostaną pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.
Lista książek polecanych przez naszych uczniów znajduje się w zakładce: o szkole- biblioteka szkolna
Przerwa świąteczna
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego przerwa świąteczna rozpoczyna się 2 kwietnia i trwa do 7 kwietnia. Do szkoły przychodzimy 8 kwietnia 2015r.
1 kwietnia jest dniem dodatkowo wolnym , gdyż szóstoklasiści przystępują do sprawdzianu.
Sprawdzian szóstoklasistów
1 kwietnia szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu.
Część 1. Zadania z języka polskiego i matematyki godzina 9.00Część 2. Zadania z języka angielskiego godzina 11.45W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzaniasprawdzianu, czas pracy z arkuszem może zostać przedłużonyo 40 minut – w przypadku części 1.o 25 minut – w przypadku części 2Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną do 29 maja br. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakonczenia roku szkolnego wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.
Uwaga!
W czasie Rekolekcji świetlica środowiskowa jest czynna:
16.03.2015r. - 11.00 - 15.00
17.03.2015r. - 8.00 - 12.00
18.03.2015r. - 11.00 - 15.00
Z opieki środowiskowej mogą skorzystać również dzieci, które na codzień nie są do niej zapisane. Zapraszamy!
Rekolekcje.
W poniedziałek (16.03.2015r.) i środa (18.03.2015r.) w klasach 0-VI lekcje skrócone.
Lekcja trwa 30 minut.
1 lekcja 8.00 - 8.30
2 lekcja 8.35 - 9.05
3 lekcja 9.10 - 9.40
4 lekcja 9.50 - 10.20
5 lekcja 10.25 - 10.55
W poniedziałek i w środę nauka rekolekcyjna dla dzieci o godzinie 13.00.
We wtorek (17.03.2015r.) spowiedź w kościele w godzinach 8-9, 10-11, 15-15.30, 16.30-18.
O 11.00 Msza św. z nauką dla dzieci.
Za dowóz i bezpieczeństwo w drodze i w kościele odpowiadają rodzice.
Półkolonia zimowa.
16 II 2015r. rozpoczęliśmy zajęcia w ramach tegorocznych półkolonii zimowych. W naszych zajęciach uczestniczyło 20 dzieci. Pierwszego dnia ferii koloniści zostali zapoznani z regulaminem półkolonii, a następnie wyruszyli na wycieczkę do Wadowic. Po dotarciu do Fadolandii uczniowie doskonale bawili się w dziecięcej krainie zabaw. Wszystkim bardzo się podobało.
Na wtorek zaplanowano wyjazd do Cinema City w Krakowie. Tam obejrzeliśmy film pt. "Pingwiny z Madagaskaru". Seans filmowy był w 3D, dzięki czemu dzieci jeszcze pełniej mogły uczestniczyć w przygodach sympatycznych pingwinów. Na pamiątkę każdy zatrzymał okulary z kina.18 lutego to według dzieci najfajniejszy dzień zajęć zorganizowanych w ramach półkolonii zimowych 2015 roku. Tego dnia pojechaliśmy do pływalni "Delfin" w Wadowicach. Dzieci młodsze rodzice wspaniale wyposażyli w dmuchane koła i rękawki,to też wszyscy mogli bezpiecznie poszaleć w wodzie. Po wyjściu z basenu był jeszcze sprawdzian z samodzielnego ubierania się, a potem nagroda pyszne zapiekanki lub frytki.
19 lutego wybraliśmy się do Fabryki Baniek w Krakowie. Tam malowaliśmy witraże na szkle oraz obejrzeliśmy film o produkcji pisanek ze szkła.
Ostatni dzień wspaniałej półkolonii zakończyliśmy malowaniem wspomnień z półkolonii i samodzielnie przygotowanym poczęstunkiem. Młodsze dzieci przygotowały kanapki z nutellą, starsza grupa zaprosiła nas na pyszny kisiel. Na koniec wesoło bawiliśmy się z chustą animacyjną i otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.Zdjęcia z półkolonii można obejrzeć w zakładce - Album fotograficzny.
REKRUTACJA 2015/2016r.
Od 2 marca 2015r. rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich. Informujemy , iż dzieci urodzone w 2010 roku są objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, a od września 2015r. z wychowania przedszkolnego mogą korzystać również dzieci 4 letnie ( urodzone w 2011r.)
Wszystkie dokumenty zwiazane z rekrutacją można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie szkoły w zakładce nauczanie - rekrutacja 2015/2016
Półkolonia zimowa.
Ramowy plan działań grupy
16.02.2015r.
Poniedziałek - 8.00 - do ok 12.00
Wycieczka do Fadolandii w Wadowicach
/prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą podkoszulek na zmianę, niegazowany napój i drugie śniadanie/
17.02.2015r.
Wtorek - 8:30 – ok.13:00
Wycieczka do Krakowa na seans filmowy do Cinema City.
/niegazowany napój, drugie śniadanie, ewentualnie kieszonkowe; /
*dzieci mające problemy z podróżowaniem należy wyposażyć w woreczek, podać im odpowiednie środki typu lokomotiv
18.02.2015r.
Środa - 9:50 – ok.13:30
Wyjazd na pływalnię „Delfin” w Wadowicach
/ręcznik, kąpielówki, gumowe klapki, rękawki (ew. koło dmuchane), szczotka do włosów, niegazowany napój, kieszonkowe na zapiekankę/
*prosimy, aby dzieci założyły stroje kąpielowe w domu (zabrać suchą bieliznę na przebranie)
19.02.2015r.
Czwartek - 8:20 – ok.13:00
Fabryka baniek. Malowanie witraży.
/niegazowany napój, drugie śniadanie, ewentualnie kieszonkowe/
20.02.2015r.
Piątek- 9:00 – 13:00
Zajęcia plastyczne „Pędzlem malowane wspomnienia z półkolonii”.
Zabawy z chustą animacyjną.
Wręczenie dyplomów pamiątkowych.
Poczęstunek w szkole.
UCZESTNICY – LISTA GRUP
GRUPA I Opiekun: Dorota Skołyszewska
- Leńczowska Alicja
- Matuła Sebastian
- Surówka Patrycja
- Ziemba Aleksandra
- Mazur Przemysław
- Tomaszewski Maciej
- Zaporowska Kinga
- Mazur Natalia
- Mlost Daria
- Rzadek Zuzanna
GRUPA II Opiekun: Marta Tomaszewska
1.Burdek Adam
2. Leńczowski Adam
3.Stypuła Kamil
4. Wider Maksymilian
5. Łężniak Angelika
6. Piotrowska Nina
7. Tomaszewski Michał
8. Wider Kazimierz
9. Wider Aleksandra
10. Arkadiusz Brożek
Spotkanie z rodzicami.
W dniu 3 lutego 2015r. zapraszamy na spotkania z rodzicami według harmonogramu ustalonego przez wychowawców klas. Obecność obowiązkowa.
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Pełnych ciepła rodzinnego, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Samych wspaniałych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzy Grono Pedagogicze i pracownicy szkoły.
Podczas przerwy świątecznej w szkole, nauczyciele pełnią dyżury w godzinach od 9.00 do 12.00.
Świetlica środowiskowa w czasie przerwy świątecznej: od 22 do 31 grudnia jest nieczynna. W dniach 2 i 5 stycznia 2015 roku świetlica czynna od 9.00 do 13.00.
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zarzycach Wielkich po raz piąty bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich!
Uczniowie naszej szkoły od września w ramach zajęć koła plastycznego wykonywali szopki bożonarodzeniowe, aby w pierwszy czwartek grudnia na Rynku Głównym
w Krakowie przystąpić do słynnego Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to już nasza szkolna tradycja. W tym roku , 4 grudnia zawieźliśmy na konkurs 2 prace. Indywidualnie wykonała
wspaniałą szopkę Nina Piotrowska, uczennica klasy IV. Pozostali uczestnicy koła:
Izabela Malina, Arkadiusz Brożek, Anna i Tomasz Kucharczyk, Emilia Kolasa, Aleksandra Maślanka,Michał Tomaszewski, Marcin Skrzyński, Gaweł Ulman,
Kazimierz Wider są współtwórcami drugiej okazałej szopki.
Wykonanie szopek wiąże się z żmudną, wymagającą precyzji i twórczej wyobraźni wielogodzinną pracą, którą nasze dzieci pokazują, jak wiele potrafią. Oprócz umiejętności plastycznych nabywają także wiedzy o zabytkach i architekturze Krakowa. A dodatkową satysfakcję daje świadomość, że ich własnoręczne dzieła są prezentowane aż do końca lutego na wystawie pokonkursowej w Muzeum Historycznym w krakowskich Krzysztoforach.
O naszym tegorocznym udziale w konkursie informował także Dziennik Polski.
21 grudnia wszyscy Mali Szopkarze zaproszeni są na uroczystość wręczenia dyplomów i upominków za udział w 72 Konkursie Szopek Krakowskich.
UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarzycach Wielkich informuje ,iż zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2014/2015r. dni 22 grudnia do 31 grudnia są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych. W tych dniach nie pracuje również świetlica środowiskowa .Jeżeli zaistnieje potrzeba zorganizowania zajęć opiekuńczych dla dzieci rodziców/ prawnych opiekunów pracujących, proszę o wypełnienie oświadczenia i zadeklarowania udziału Państwa dziecka w tych zajęciach i złożenia ich u wychowawcy klasy. ( Dzieci otrzymają stosowną informację)
02 oraz 05 styczeń 2015r. zgodnie z USTALONYMI DNIAMI DODATKOWO WOLNYMI OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH , tych dniach będzie sprawowana opieka nad dziećmi , w świetlicy środowiskowej w godz. 9.00 do 13.00.
Wycieczka do Krakowa
26 listopada uczniowie klas I-IV były na wycieczce w Krakowie w Multikinie. Dzieci uczestniczyły w lekcji pt. "Idziemy do kina" oraz obejrzały film pt. "Turbo". Zadowoleni wróciliśmy do domu.
Promocja czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły
27 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole kolejna impreza czytelnicza, której bohaterem został najpopularniejszy książkowy bohater -mały żółwik Franklin. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem uczniowie klas młodszych mogli zostać członkami Klubu Przyjaciół Franklina oraz rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne "Mój przyjaciel Franklin" oraz "Projekt odznaki Klubu Przyjaciół Franklina", a także konkurs czytelniczy dla klas II-III "Pożeracz liter". Natomiast uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie recytatorskim "Cztery pory roku w poezji".
Konkurs czytelniczy „Pożeracz liter” dla klas II-III trwał przez dwa miesiące, najwięcej książek przeczytał w tym czasie Adaś z klasy III i on został zwycięzcą. II miejsce zajęła Natalka, a III Kamil - uczniowie klasy II. Konkurs cieszył się dużą popularnością, dlatego na prośbę uczniów klas młodszych wiosną odbędzie się jego druga edycja.
Bardzo trudno było wybrać zwycięzców w konkursach plastycznych. Komisja konkursowa, w skład której weszła Pani Bogusława Moskała- dyrektor kalwaryjskiej biblioteki oraz Pani Celina Uzdrzychowska, postanowiła przyznać tylko pierwsze miejsca. Triumfowali: Marlena, Maciek, Natalia i Julia S. z klasy I, Kuba i Natalia z klasy II oraz Kamil z klasy III. Nagrody ufundowane przez Bibliotekę w Kalwarii pozwolą jeszcze lepiej rozwijać zdolności plastyczne zwycięzców.
Równie emocjonujący był konkurs recytatorski dla klas IV-VI "Cztery pory roku w poezji". Zwyciężył Damian z klasy IV , który recytował wiersz "Śnieg". II miejsce zajął Marek z klasy VI za recytację napisanego przez siebie wiersza "Dzień jesienny". III miejsce zajął Marcin z klasy IV za wiersz "Cztery pory roku". Wyróżnienia zdobyli: Małgosia z klasy VI ( także recytowała własny wiersz "Dzień jesienny") oraz Arek, Aleksandra i Michał z klasy IV.
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w albumie fotograficznym.
Podsumowaniem partnerskiej współpracy będzie wydanie jeszcze w grudniu specjalnego numeru gazetki Szkolne ABC.
20 XI 2014r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z RODZICAMI
20 listopada o godzinie 17.00 odbędą się spotkania z Rodzicami uczniów naszej szkoły , na których zostaną omówione wyniki nauczania oraz sprawy bieżące. Zapraszamy i liczymy na wysoką frekwencję.
Żywa lekcja historii.
13 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole wspaniała "Żywa lekcja historii - Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego" prowadzona przez aktorów Agencji Widowisk "Arkona". Wszyscy uczniowie z klas I-VI brali aktywny udział w prezentacji, ucząc się lub pogłębiając wiedzę z historiii naszego państwa. Pokaz zakończył konkurs, w którym zwycięzcy otrzymali nagrody - denary Bolesława Chrobrego.
Święto Niepodległości w naszej szkole
W tym roku obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy uroczystą Lekcją Patriotyzmu, na której uczniowie klasy IV przedstawili wierszem spisaną historię naszego państwa – od Mieszka I do 11 listopada 1918 roku, wzbogaconą prezentacją portretów naszych władców z Pocztu Jana Matejki oraz bohaterów związanych z walką o odzyskanie niepodległości: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Klasa II piosenką o ojczyźnie zachęciła zgromadzonych do wspólnego śpiewania.
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole uświetniła też wspaniała wystawa militariów z I i II wojny światowej – zbiorów udostępnionych nam przez mieszkańca naszej gminy pana Tobiasza Chodnika, także obecnego na uroczystości . Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały prezentowane eksponaty, tym bardziej, że część z nich np. elementy umundurowania mogły przymierzyć.
Ta „żywa” lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich.
Lekcja biblioteczna "Julian Tuwim -poeta dziecięcej radości"
28 października 2014 roku w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się w naszej szkole lekcja biblioteczna "Julian Tuwim -poeta dziecięcej radości". W czasie spotkania, w którym uczestniczyli zaproszeni pracownicy Biblioteki Publicznej, uczniowie mogli bliżej poznać sylwetkę poety, którego 120 rocznica urodzin przypadła we wrześniu. Wiersze Juliana Tuwima zachwycają kolejne pokolenie czytelników - nasi dziadkowie i rodzice także chętnie je czytali. Laereaci szkolnego konkursu recytatorskiego jeszcze raz zachwycili nas piękną recytacją, a przygotowane przez nich stroje i rekwizyty przeniosły uczestników spotkania w magiczny świat Tuwima. Przygotowana przez pracowników kalwaryjskiej biblioteki wspólna recytacja wierszy "Lokomotywa" oraz "Rzepka" była okazją do wspaniałej zabawy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie