• Baśniowy Dzień Mamy

• Dzień 26 maja, Dzień Matki uczciliśmy w naszej szkole występem artystycznym w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Mali aktorzy wcielili się w postacie z bajek zachęcając wszystkie dzieci ( i nie tylko) do czytania baśniowych utworów.

Dzieci z przedszkola recytowały piękne wiersze i śpiewały piosenki wyrażając w ten sposób szacunek, miłość i podziw dla swoich Mam. Z kolei uczniowie klas I-III zatańczyły taniec z kwiatami oraz "Taniec dżentelmenów".

Całość uroczystości została dopełniona słodkim poczęstunkiem przy kawie oraz upominkami dla Mam od swoich pociech.

Dzień Matki to miło spędzony czas!

Za Twe czułe serce, za mądre nakazy,

w dniu Twojego święta dziękuję - sto razy!

Składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki!

• Rodzinny portret z książką

• Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

„ Rodzinny portret z książką ”

w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2022 r.

Organizator konkursu - Biblioteka  Publiczna  im. Stanisława Wyspiańskiego

w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wypożyczalnia dla Dorosłych.

Uczestnicy konkursu – Czytelnicy Biblioteki i wszyscy zainteresowani.

Cele konkursu:

·         promocja książki i czytelnictwa oraz Tygodnia Bibliotek

·         rozwijanie wyobraźni i kreatywności

·         upowszechnianie fotografii jako formy dokumentowania życia rodzinnego

Warunkiem udziału w  konkursie jest wykonanie rodzinnej ( jedna, dwie lub więcej osób) fotografii z czytaną książką . Mile widziane ciekawe niestandardowe oraz zabawne propozycje.

Podczas oceny prac pod uwagę będzie brała: oryginalność koncepcji, zgodność z tematem konkursu, walory artystyczno-wizualne.

Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie samodzielnie, wykonane zdjęcia nienaruszające praw autorskich osób trzecich.

Nadsyłane prace fotograficzne prosimy przesyłać na adres mailowy Biblioteki – biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Zdjęcia muszą być opisane w wiadomości mailowej danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, numer telefonu.

Autor fotografii przekazując zdjęcie na konkurs wyraża jednocześnie zgodę  na przetwarzanie danych przez Bibliotekę oraz publikację prac stronie internetowej, Facebooku oraz prasie lokalnej.

Wszystkie nadesłane zdjęcia nienaruszające zasad etycznych zostaną zamieszczone na Facebooku, a najciekawsze zostaną nagrodzone.

Czekamy na Wasze prace do 31 maja 2022 r.
            Życzymy miłej zabawy !

• WARSZTATY PLASTYCZNE

• W poniedziałek, 9 maja gościliśmy w naszej szkole Pana Adama, który przeprowadził dla nas wspaniałe warsztaty pt. "Wirujące farby". Dowiedzieliśmy się jak działa grawitacja, a jak siła odśrodkowa, oraz czy my mamy wpływ na to, jak zachowują się farby. Tajemnicze urządzenie, kolorowe farby, a dla dzieci wspaniała przygoda z prawdziwym malowaniem tą techniką, która aktywnie przyczynia się do rozwoju kreatywności i uruchamia wyobraźnię - nie tylko wśród najmłodszych.