• Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

​​​​​​4 września 2023 r serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego.

8.00 - msza św. w kościele parafialnym w Leńczach ( poczet sztandarowy)

9.15- apel

9.40- spotkanie w klasach z wychowawcami

Informujemy, że świetlica szkolna będzie czynna codziennie, po lekcjach do godziny 15.20. Deklaracje pobytu składamy u wychowawcy lub w sekretariacie. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci młodsze  ( klasy I-III), których  rodzice  pracują. Świetlica może przyjąć do 25 uczniów.

• ADAPTACJA W PRZEDSZKOU

• Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego 2023/2024. W dniach od 28.08.2023 do 31.08.2023r. przedszkole otwarte będzie w godzinach 7:30 - 15:30. Wszystkie nowo przyjęte dzieci zapraszamy na adaptacje w godzinach 9:00-11:00. W tych dniach nie ma wyżywienia więc prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą coś do zjedzenia na śniadanko i obiad, picie oraz buciki na przebranie. Planowane śniadanie o godz. 9:00, obiad o godz. 12:00.

Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne dnia 30.08.2022r. godz. 16:30 w Sali przedszkolnej. Omówione zostaną sprawy organizacyjne, plan pracy przedszkola, podpisane zostaną deklaracje i uiszczone opłaty za książki.

Wyprawka dla dziecka

- mały kocyk (podpisany) + podusia typu "jaś" (podpisane) - wszystko wkładane będzie do worków przedszkolnych

- buty na zmianę - wygodne, najlepiej tenisówki wsuwane, na rzepy lub na gumkę (podpisane),

- spodnie dresowe/ legginsy, koszulka, skarpety i majtusie w razie "wypadku" (wszystko podpisane w woreczku (najlepiej bawełnianym); woreczek również podpisany),

- ręcznik papierowy, mydło w płynie, chusteczki higieniczne (wyciągane z pudełka),

- ubiór odpowiedni do pogody i temperatury:

• do sali: bawełniane, miękkie spodnie / getry najlepiej z gumką, które będą łatwe do zsunięcia i założenia dla dziecka w toalecie,
            • W upalne dni: PRZECIWSŁONECZNE NAKRYCIE GŁOWY (czapka z daszkiem, kapelusz, itp.)
            • W chłodniejsze dni: cienka czapka,  chusteczka lub cienki komin pod szyję,
            • Zimą : czapka, szalik/ komin, rękawiczki (dla maluszków najlepiej z jednym palcem)

WAŻNE!!!

- Do przedszkola nie przyprowadzamy dzieci z widoczną infekcją (katar, kaszel, temperatura),

-   Dla dzieci z alergią wymagane są zaświadczenia od lekarza,

- Nieobecności dziecka w przedszkolu zgłaszamy do godziny 9.00 w poniedziałki, środy oraz piątki;  bezpośrednio dzwoniąc do sekretariatu: 033/876-87-12

- Do przedszkola nie przynosimy własnego jedzenia ani słodyczy,

- Nie przynosimy zabawek z domu,

- W ostatni piątek tygodnia zabieramy pościel do prania,

- Prosimy na bieżąco śledzić stronę szkoły (zakładka PRZEDSZKOLE) tutaj umieszczane są bieżące informacje oraz zdjęcia.

• Wyprawka do klasy I

• Drodzy Rodzice!

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego. Dla dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej będzie to zapewne wielkie przeżycie. Nowe podręczniki, zeszyty, przybory. Nowi koledzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. Powoli będziemy się przyzwyczajać do tej rzeczywistości... Pamiętajmy, że szkoła to nie tylko nauka, ale także wspólne zabawy, wycieczki i inne imprezy.

Aby ułatwić Państwu przygotowanie dziecka do klasy pierwszej wypisałam kilka przyborów, niezbędnych dla uczniów.

Pozdrawiam serdecznie!

mgr Marta Żak

Piórnik, a w nim: klej, nożyczki, gumka do mazania, temperówka, 2 ołówki, pióro, taśma klejąca, mogą być pisaki.

2 bloki rysunkowe białe (małe)

2 bloki rysunkowe kolorowe (małe)

2 bloki techniczne białe (małe)

2 bloki techniczne kolorowe (małe)

1 blok rysunkowy biały (duży)

1 blok rysunkowy kolorowy (duży)

papier kolorowy

kredki świecowe

kredki ołówkowe

farby plakatowe

farby wodne

pędzle

1 zeszyt w kolorowe linie do nauki pisania format A4

1 zeszyt w kratkę format A4

patyczki (do nauki liczenia)

zeszyt 16 kartkowy (do korespondencji)

strój gimnastyczny

obuwie zamienne

W czasie uroczystości szkolnych dzieci obowiązuje strój galowy: dziewczynki - biała bluzka i ciemna spódniczka, chłopcy - biała koszula i ciemne spodnie.