• Zakończenie roku szkolnego!

• 24 czerwca 2022r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

8.00- Msza św. w kościele parafialnym w Leńczach.

9.15 uroczystość zakończenia w szkole:

- wprowadzenie sztandaru

- odśpiewanie hymnu szkoły

- przekazanie sztandaru uczniom kl.7

- program artystyczny

- wręczenie nagród i wyróżnień

- podziękowania

- spotkania w klasach z wychowawcami

WAKACJE!!!

• Konkurs Języka Angielskiego The Big Challenge

• Każdego roku w naszej szkole organizowany jest międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego The Big Challenge. Uczniowie przygotowują się do niego przez cały rok, również z pomocą gier w aplikacji https://www.thebigchallenge.com/pl/, a sam konkurs jest szczególnie wyczekiwanym wydarzeniem w naszej szkole.  W tym roku wysokie wyniki osiągnęli Natalia W. z klasy VII, Oliwier W., Julita R. i Aleksandra K. z klasy V oraz Natalia L. z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy!

• Gratulacje!!!

• Gratulacje dla naszej uczennicy Natalii W. z klasy 7, która otrzymała tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Życzymy dalszych sukcesów.

• Gratulacje!!!

• Gratulacje dla Norberta S. Weroniki M. i Julity R. za zdobycie II miejsca w XVII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II.

• Wycieczka do Inwałdu

• 9 czerwca 2022 klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Inwałdu. Dzień minął im na zwiedzaniu Parku Miniatur i wspaniałej zabawie w Lunaparku.

• Spotkanie ze strażakami

• Dnia 6 czerwca 2022 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu ze strażakami. Dowiedzieli się jakie jest niezbędne wyposażenie w pracy strażaków oraz uczesnticzyli w zajęciach z pierwszej pomocy. Dziękujemy OSP w Zarzycach Wielkich, a w szczególności druhowi Michałowi Maślance za zaangażowanie i wspaniałe lekcje dla dzieci.

• Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

• W piątek, 3 czerwca  wcześnie rano wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego.
            Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Jaskinię Nietoperza,  zobaczyliśmy Bramę Krakowską oraz Źródełko Miłości, Kaplicę na Wodzie oraz wiele ciekawych okazów skał wapiennych, np. Maczugę Herkulesa. Zwiedziliśmy również wystawy w Muzeum Przyrodniczym im. prof W. Szafera.  Zapoznaliśmy  się tu z budową geologiczną Ojcowskiego Parku Narodowego, pradziejami Ojcowa i okolic oraz poznaliśmy typowych przedstawicieli żyjącej tu fauny i flory.  Spacer Dolina Prądnika - meandrującej rzeki, pozwolił nam zobaczyć wiele elementów przyrody ożywionej i nieożywionej tego najmniejszego, ale jakże cennego parku narodowego Polski.  Zamek Pieskowa Skała to był ostatni punkt programu wycieczki. Zamek  dumnie stojący w towarzystwie Maczugi Herkulesa to  warownia łańcucha "Orlich Gniazd" - strzegących granic królestwa i zabezpieczających szlak handlowy biegnący z Krakowa na Śląsk.
            Piękna pogoda dopisała. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

• KONKURS RODZINNY PORTRET Z KSIĄŻKĄ

• Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej ogłosiła wyniki konkursu „Rodzinny Portret z książką”.  Konkurs został zorganizowanego w ramach obchodu dni bibliotek.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła praca ucznia naszej szkoły- Łukasza Miśkiewicza, ucznia klasy 7.

Wykonana przez Łukasza promocja książki „Dawid i Goliat”  nosząca tytuł:  „ Nie siła lecz technika zrobi z Ciebie zawodnika”  została  najwyżej oceniona. Jury wyróżniło pracę za oryginalne podejście do tematu oraz zwrócenie uwagi na moc czytania książek.

Gratulacje dla  Łukasza.