• Matematyk Roku

• Kolejny etap Matematyka Roku rozstrzygnięty. Matematykiem Miesiąca Kwietnia zostali: Oliwier, Szymon, Magda i Natalia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w maju na kolejny etap konkursu.

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

• Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszych uczennic: Natalii i Aleksandry z klasy 8. Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w konkursach kuratoryjnych i uzyskały tytuły finalistek. Natalia w Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, a Aleksandra w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego.

Gratulujemy sukcesu. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

• Święta Majowe

• 28 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV i VI. W obchody włączyli się także najmłodsi - przedszkolaki.

• Jaś i Małgosia

• Uczniowie klas młodszych mieli wielką przyjemność obejrzeć przedstawienie, którego twórcami są nasi starsi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach. Za spektakl widownia podziękowała gromkimi brawami. BRAWO!!! Wielką niespodzianką była dla nas możliwość rozmowy z aktorami, a nawet ich przytulenie -:)

• Teatrzyk lalkowy - O rybaku i złotej rybce

• 13 kwietnia gościliśmy w szkole teatrzyk lalkowy. Uczniowie klas I-III, oraz przedszkolaki z zaineresowaniem obejrzeli "Bajkę o rybaku i złotej rybce". Wszyscy przekonali się, że nie warto być chciwym - trzeba cieszyć się z tego, co się ma.

• Fizjoterapia - spotkanie ze specjalistą

• Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać zawód fizjoterapeuty. Spotkanie z Panią Katarzyną Łopata odbyło się w ramach Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego. Pani Katarzyna opowiedziała o swojej pracy, uczniowie mieli okazję testować sprzęt rehabilitacyjny, dowiedzieli się jak na co dzień dbać o poprawną sylwetkę. Bardzo Pani dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe, pouczające spotkanie.

• The Big Challenge - Konkurs z Języka Angielskiego

• 19 kwietnia chętni uczniowie z klas starszych przystąpili do konkursu The Big Challenge.

Czekamy na sprawdzenie testów i obliczenie wyników. Klucz odpowiedzi oraz wyniki zostaną ogłoszone 17 maja, a wysyłka nagród do szkół ruszy pod koniec maja.

Konkurs to motywacja dla uczniów i  postępy w nauce języka angielskiego.

Przez cały rok szkolny tysiące uczniów korzysta z aplikacji The Big Challenge PLAY i bierze udział w konkursie języka angielskiego The Big Challenge CONTEST. W linku poniżej można zobaczyć jak wyglądały poprzednie edycje konkursu i spróbować swoich możliwości.

Poprzednie edycje - PL (thebigchallenge.com)

• Światowy Dzień Ziemi

• Obchody Światowego Dnia Ziemi uczciliśmy w tym roku szkolnym włączeniem się do Ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzatamyDlaPolski.

Nasza najbliższa okolica zosatnie wysprzątana ze śmieci. Liczymy na słoneczną i ciepłą pogodę w najbliższym czasie, aby sprzątać okolicę.

• Ostatnie pożegnanie

• Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Doroty Skołyszewskiej, nauczycielki wielu pokoleń uczniów Szkoły w Zarzycach Wielkich.

Pani Dorotka przez 23 lata pracy w naszej szkole oddawała swoje serce  najmłodszym, jak i starszym  uczniom, obdarzała ich uśmiechem i wsparciem każdego dnia. Zawsze powtarzała, że kocha dzieci i nie wyobraża sobie życia bez pracy z nimi.

Dzisiaj z ogromnym smutkiem  żegnamy ją z nadzieją , że  teraz jest szczęśliwa z Panem Bogiem.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, pracownicy i uczniowie ZSP w Zarzycach Wielkich

• KONKURS "WIELKANOCNE JAJKO"

• Jury oceniło prace plastyczne złożone na konkurs organizowany przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na konkurs wpłynęło 80 prac.

Oto wyniki konkursu uczniów ZSP w Zarzycach Wielkich:

Przedszkola: Laura Łopata - II miejsce

klasy 1-3 SP: Oliwia Łopata - wyróżnienie

klasy 4-6 SP: Jan Gąsiorek - I miejsce

Klasy 7-8: Natalia Wyroba - III miejsce

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu

• ŚNIADANIE WIELKANOCNE

• W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Jedzenie błyskawicznie znikało ze stołów. Klasy przygotowały kolorowe, pyszne przysmaki. Składaliśmy sobie życzenia spokojnych i radosnych świąt. Tego samego życzymy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i całej społeczności szkolnej.

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie uczestniczą w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W tym roku szkolym Natalia i Ola zdobyły tytuły finalisty tegorocznych konkursów kuratoryjnych. Natalia zdobyła tytuł  finalisty w Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Angielskiego, a  Ola w  Małopolskim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego.

Serdecznie gratulujemy!!!

• MISTRZOWIE RACHUNKÓW

• Znamy laureatów tegorocznego, szkolnego konkursu matematycznego w kl. I-III.

Mistrzem Rachunków w klasie I został Norbert Malina, w klasie II - Patryk Czeremuga, Gabrysia Radwan oraz Emilka Wicher, którzy zdobyli tę samą ilość punktów, oraz w klasie III - Rafał Kumor.

Wszystkim SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! BRAWO!!!