• Dzien_chlopaka.pdf

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny bardzo się postarały. SU dla wszystkich kolegów przygotował niespodzianki. Były to życzenia, quizy, karaoke, gra bingo oraz konkurs na najładniejszą fryzurę, w którym wygrali najmłodsi - Mikołaj i Wiktor z klasy 1. Dyplom za najlepiej zaśpiewaną piosenkę otrzymali koledzy z klasy 3, a za najszybciej rozwiązane bingo Norbert i Kamil. Gratulujemy!

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

• Laboratoria Przyszłości

•  W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Uczniowie będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała kwotę 30 000,00 zł, za którą zostały zakupione następujące pomoce dydaktyczne:

• Drukarka 3D wraz z akcesoriami,
            • Filament biodegradowalny PLA Sketch,
            • Dell Latitude 3510 EDU,
            • stolik meblowy pod drukarkę 3D,
            • ROBOT CODY ROCKY (6szt.),
            • Szafa metalowa na narzędzia,
            • Stacja lutownicza,
            • Zestaw mikrokontrolerów Forbot,
            • Pojemnik warsztatowy - Modułbox,
            • Tablica biała suchościeralna Prima,
            • Pistolet bezprzewodowy do klejenia,
            • Wkłady do pistoletu,
            • Aparat Canon EOS M50 Mark II,
            • Statyw z akcesoriami,
            • Mikroport Saramik Blink 500 B1,
            • Oświetlenie do realizacji nagrań WER-SOFT,
            • Mikrofon kierunkowy Saramic Vmic-Mini,Gimbal ZH-WEEB
            • Oprogramowanie do montażu filmów i obróbki video,
            • Instrukcja BHP.

Pomoce będą wykorzystywany nie tylko na lekcjach  informatyki, kołach programistycznych, ale również na innych lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

• "Laboratoria przyszłości"

• W ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 2 i 3 podczas zajęć rozwijających logiczne myślenie - kodowanie i programowanie nauczyli się dzisiaj przygotowywać, uruchamiać i łączyć z aplikacją internetową roboty. Kotki od razu stały się naszymi pupilami i ochoczo miauczały gdy zakodowaliśmy je właściwie. Odbyły się również pierwsze wyścigi robotów, które wygrał Wiktor wraz ze swoim robotem. Zabawa i nauka stały się jednym.

#LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

• KOLOROWE PORY ROKU: JESIEŃ - POMARAŃCZ

• 23 września uczniowie klas I-III powitali JESIEŃ. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy: pomarańczowe ubrania, marchewki, soki i sałatki... Było pysznie, zdrowo i bardzo wesoło :)

• Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

• W dniu dzisiejszym, 26 września, ogłoszono wyniki konkursu  plastycznego „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który został zorganizowany w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Jury wyłoniła dwie grupy wiekowe: uczniowie  klas I – III i przedszkolaki oraz uczniowie klas IV – VIII. Wśród młodszych uczestników konkursu I miejsce zajęła Aleksandra Mazur,  Lena Mazur, II  Martyna Radwan, Laura Łopata oraz III miejsce – Zuzanna Kumor. Z kolei w spośród uczniów starszych klas I miejsce zajął Jan Gąsiorek, II Łukasz Miśkiewicz oraz III miejsce – Julita Radwan. Zwycięzcom gratulujemy!

• Spotkanie z policjantem

• W ramach akcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas I – III oraz dzieci z naszego przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem, asp. K. Habrzykiem z Komendy Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. sposoby prawidłowego poruszania się pieszych po drodze, dzieci w samochodach czy bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcą  osobą. Ponadto uczniowie zapoznali się z pracą policjanta.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego!

• 15 września 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Zostały one poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, w której czworo uczniów starało się przekonać kolegów i koleżanki do oddania głosu właśnie na nich. Kandydatki przygotowały swój program wyborczy i zaprezentowały go na barwnych plakatach.

Według ostatecznych wyników głosowania nową przewodniczącą szkoły została wybrana Eliza Kumor z klasy VIII, a zastępca przewodniczącej Natalia Wyroba. Opiekunem Samorządu została Pani Sylwia Pacułt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.