• Dzień Mamy

• Z okazji Dnia Mamy dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po pięknych występach artystycznych dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Więcej zdjęć z uroczystości w zakładce Album fotograficzny!

• WYCIECZKA KL. I-III DO WADOWIC

• 15 maja, w poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy na wycieczkę do Wadowic.

Najpierw, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II (również w ramach projektu "Zabawy Sztuką"), uczestniczyliśmy w warsztatach pt.; Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu... Celem  tych zajęć było uświadomienie dzieciom jak bardzo zmieniła się szkolna rzeczywistość. Czy kałamarz, obsadka lub tabliczka miałyby dzisiaj zastosowanie? Jak wyglądała szkolna ławka – czy była wygodna? Co to kaligrafia? - na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z naszą panią przewodnik. W czasie zajęć, dzieci miały także okazję poznać i pograć w dawne gry i zabawy podwórkowe, które angażowały Karola Wojtyłę podczas szkolnych przerw.

Co działo się później? Sala zabaw Starki! A tam wspaniałe zabawy na zjeżdżalniach i trampolinach wśród kolorowych piłeczek. Na koniec krótki spacer po rynku i trzeba było wracać...

• Komunikat!

• Dyrektor Zespołu, informuje, że od 18 maja 2023r. rusza rekrutacja uzupełniająca do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzycach Wielkich.

Wnioski można składać do 23 maja 2023r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-14.00.

Dokumenty do pobrania wniosek_do_kl._I_dzieci_spoza_obwodu(1).doc

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

• Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

• XX  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2023 r.

Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

W roku 2023 przypada 230 rocznica  urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza i poety. W uznaniu za zasługi dla polskiej kultury, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

Z tej okazji uczniowie klasy IV zostali zapoznani z postacią i twórczością A. Fredry. Na spotkaniu w bibliotece szkolnej przedstawili we własnej interpretacji jego bajki.

Zostały przeprowadzone eliminacje szkolne do IV Edycji Gminnego Konkursu Mistrz Pięknego Czytania.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Jan Gąsiorek

II miejsce: Oliwia Malina

III miejsce: Maja Maliszewska

Jan Gąsiorek będzie reprezentował naszą szkołę w kolejnym etapie, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  W eliminacjach zostanie wyłoniony Gminny Mistrz Pięknego Czytania. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej,

dr hab.inż.Augustyn Ormanty.

• Zawód informatyk - wizyta Pani Beaty Gąsiorek

• W czwartek, 12 maja gościliśmy Panią Beatę Gąsiorek, która jest absolwentką naszej szkoły . W ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego opowiedziała o swojej pracy, która jest związana z branżą informatyczną. Najpierw opowiedziała o drodze jaką musiała pokonać, by zdobyć wymarzoną pracę. Opowiadała o realizowanych projektach, podróżach służbowych, współpracy specjalistów z różnych krajów. Zachęcała nas do rozwijania swoich pasji, talentów i podejmowania wyzwań.

Dziękujemy serdecznie! Życzymy Pani dalszych sukcesów.