• REKRUTACJA 2024/2025

• Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do naszego przedszkola oraz do klasy 1 szkoły podstawowej.

Już 9 lutego rusza rekrutacja do przedszkoli , a 27 lutego do klasy 1.
            Kto nie zna naszej szkoły , zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku o nas

Nasza szkoła,  chociaż mała,  oferuje dzieciom wiele możliwości. Zapewne jej dużym atutem są mało liczne klasy, ale przede wszystkim posiadamy wykwalifikowaną kadrę nauczycieli
            i specjalistów, dla których dziecko i  uczeń są najważniejsi.
            U nas nie można się nudzić. Zajęcia prowadzone są w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Mamy wiele zajęć dodatkowych, na których każdy znajdzie coś dla siebie. W naszej szkole jest bezpiecznie , rodzinnie,  pomoc udzielana jest wszystkim , którzy tego potrzebują.
            W klasach I-III nie stosujemy ocen stopniowych, tylko i wyłącznie oceny kształtujące. Staramy się oceniać kształtująco również w klasach IV-VIII. Uczniowie otrzymują informację zwrotną o swoich postępach i wiedzą , co jest super , a nad czym jeszcze muszą popracować.

Posiadamy dobrą bazę dydaktyczną. W każdej sali mamy tablice multimedialne z dostępem do Internetu, pracownia komputerowa jest ciągle modernizowana.  Każdy uczeń pracuje na swoim stanowisku przy komputerze. Posiadamy klasopracownię fizyczno-chemiczną, biologiczną,  gabinet pedagoga, zastępczą salę gimnastyczną. Posiadamy nowoczesne pomoce dydaktyczne, sensoryczne i multimedialne. Wszyscy uczniowie mają swoje miejsce do pozostawienia przyborów szkolnych.

• Kochani Dziadkowie,

życzymy Wam dzisiaj

tyle miłości i radości,

ile sami dajecie nam każdego dnia...

Jak co roku, przedszkolaki oraz uczniowie młodszy klas gościli w naszej szkole swoich bliskich. Do tej uroczystości przygotowywali się już dużo wcześniej doskonaląc wcielanie się w określone role, śpiewając piosenki czy tańcząc. Podczas tegorocznego występu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali „Historię babci i dziadka” osadzoną w czasach PRLu, bardzo zabawną przygodę „Orzeszka” oraz „Kabaret o młodej babci i młodym dziadku”. W podziękowaniu dla swoich bliskich uczniowie zatańczyli "Krakowiaka".

Było dużo radości, śmiechu oraz pochwał. Miło spędziliśmy czas.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• Najmilszy i najsympatyczniejszy miś mieszkający w Stumilowym Lesie obchodzi swoje święto 18 stycznia. Kubuś Puchatek to postać uwielbiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Data obchodzonego Dnia Kubusia Puchatka upamiętnia urodziny pisarza-Alana Aleksandra Milnea, twórcy legendarnego niedźwiadka. Pierwsza książka o przygodach „misia o bardzo małym rozumku” została wydana w 1926 r. Od tego czasu Kubuś Puchatek i jego przyjaciele zdobyli serca bardzo wielu pokoleń. W tym dniu na korytarzach szkoły zawisły cytaty z „Kubusia Puchatka” oraz obejrzeliśmy film o przygodach misia. Dzieci celująco zdały test ze znajomości przygód Krzysia i jego przyjaciół. Zabawie towarzyszyły maskotki bohaterów przyniesione przez dzieci. Najmłodsi uczniowie wypożyczyli z biblioteki wszystkie książeczki o przygodach Kubusia.

• Dzień Popcornu

• 19 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Popcornu. Jest to jedna z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno tych domowych, jak i w kinach. Nazwa popcorn pochodzi od angielskiego słowa „popped corn”, które w potocznym tłumaczeniu oznacza wystrzelona kukurydza. Z okazji tego święta SU przygotował dla na świeżutki, pyszny popcorn.

• Ogólnopolski Konkurs Karteczka Bożonarodzeniowa i Noworoczna

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica Karolina Pindel otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Karteczka Bożonarodzeniowa i Noworoczna w Kategorii wiekowej 8-11 lat. Konkurs organizował Młodzieżowy Dom Kultury  - "Dom Harcerza" w Krakowie.

• BLUE MONDAY

• Trzeci poniedziałek stycznia został uznany przez brytyjskiego psychologa i wykładowcę uniwersytetu C.Arnalla najbardziej depresyjnym dniem w roku i nazwany Blue Monday. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli w tym dniu niebieskie stroje i wesołe dodatki, a przewodnicząca SU przeprowadziła krótką prelekcję na temat dbania o dobre samopoczucie - abyśmy umieli przezwyciężać trudne chwile i cieszyli się dobrym nastrojem.