• Laboratoria przyszłości

• W tym miesiącu uczniowie klasy ósmej oraz uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych z informatyki zaczęli pracować z drukarką 3D. Korzystaliśmy z programów thingiverse oraz tinkercad. Tinkercad to darmowa aplikacja internetowa pozwala w prosty sposób rysować i łączyć ze sobą bryły przestrzenne w celu tworzenia cyfrowych modeli obiektów.

#LaboratoriaPrzyszłości #Laboratoria Przyszłości

• ANDRZEJKI W KLASACH STARSZYCH

• W poniedziałek uczniowie klas starszych spotkali się na szkolnej dyskotece z okazji andrzejek. Zabawie na parkiecie towarzyszyły wróżby, takie jak kubeczki, serca i wiele innych. Wszyscy doskonale się bawili.

• ANDRZEJKI w klasach I-III

• Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, podróże czy może jakaś inna niespodzianka.

Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka i zabawy taneczne, które przygotowała i poprowadziła nasza wspaniała Pani Ela.

Zabawa andrzejkowa sprzyjała wspólnej integracji dzieci, a pyszny poczęstunek dał  chwilę wytchnienia. W tym miejscu dziękujemy naszym niezawodnym Rodzicom!

Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy czekają już na następną okazję do wspólnej zabawy . Jeszcze raz Wszystkim dziękujemy!

• Konkurs recytatorski "WIERSZOKLEPKI"

• 25 października 2022 r. odbył się Konkurs Recytatorski klas 1-3 na etapie szkolnym. Każda z klas miała swoich reprezentantów. Mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Wandy Chotomskiej. Wszystkie przedstawione utwory przez uczestników bardzo podobały się widowni, jednak decyzją jury, do dalszego etapu dostali się: Emilia Wicher, Jakub Czermak, Wiktor Kosek i Kacper Leńczowski.

18 listopada laureaci reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wierszoklepki” w Barwałdzie Średnim, gdzie wyróżnienie zdobył Jakub Czermak recytując wiersz "Lokomotywa". Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wspaniałego przygotowania się!

• Projekt "Zabawa sztuką"

• W ramach projektu "Zabawa sztuką", w którym nasza szkoła bierze udział, uczniowie klas drugiej i trzeciej malowali nietypowymi pędzlami- kulkami z folii aluminiowej, tamponami ze skarpetek,patyczkami kosmetycznymi i wyobraźnią jesienne drzewa. A oto wspaniałe rezultaty ich pracy połączonej z doskonałą zabawą plastyczną.

• Grant 3 projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”

• 23 listopada w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia dodatkowe w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich, pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych".

Koła rozwijające:

1) kółko rozwijające  umiejętności logicznego myślenia : kodowanie z programowaniem

2)  koło rozwijające kompetencje kluczowe: „Kreatywny uczeń”

3)  koło rozwijające umiejętności informatyczne

Zajęcia wyrównawcze:

1) zajęcia wyrównawcze z matematyki

2) zajęcia wyrównawcze z edukacji matematycznej

Celem jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów.

W ramach projektu nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 12 822,91zł.

regulamin_PWD.docx

formularz_zgody_na_udzial_w_zajeciach.docx​​​​​​​

• APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

• 11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji klasa IV razem z SU przygotawała apel.

W 1918 roku po 123 latach niewoli ziściło się marzenie pięciu pokoleń Polaków, którzy w powstaniach narodowych i wojnach przelewali krew, wierząc, że „jeszcze Polska nie zginęła”.

• ŚNIADANIE DAJE MOC!

• Śniadanie, jak powszechnie wiadomo, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli jemy zdrowe śniadanie, w dodatku przygotowane własnoręcznie - wtedy MOC JEST Z NAMI!

8 LISTOPADA - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• Akcja MEiK "Szkoła pamięta 2022"

• Nasza szkoła dołączyła do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki akcji #Szkoła pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W dniu 28 października, uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami, wybrali się na cmentarz parafialny w Leńczach, aby złożyć hołd osobom zasłużonym dla naszej szkoły, miejscowości, parafii, Polski i świata. Zapaliliśmy znicze na grobach bohaterów. Cześć Ich Pamięci....