• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA-POTWIERDZENIE WOLI

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich informuje,  iż wszyscy kandydaci
            do Przedszkola w Zarzycach Wielkich zostali zakwalifikowani. Bardzo proszę o złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka do naszego przedszkola do 2 kwietnia 2020r.
            Można tego dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 338768712
            lub pocztą elektroniczną  spzarzyce@iap.pl . 

            Do pobrania :

          • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY!

          • ZDALNE NAUCZANIE  Poradnik MEN do pobrania pod komunikatem

             

            1.  Zdalne nauczanie, monitorowanie i ocenianie postępów uczniów

            W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania Przedszkola i Szkoły Podstawowej wchodzących w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

             

            1. Nauczyciele są zobowiązani do kontaktów przez e-dziennik z Rodzicami/uczniami w celu przekazywania im zakresu pracy na dany tydzień w Terminarzu
            2. Nauczyciele  realizują nowe treści programowe oraz utrwalają dotychczas zrealizowany materiał.
            3. Uczeń stara się opracować zadany materiał w czasie planu zajęć na dany dzień. Rodzice ustalają z dziećmi czas, miejsce i sposób pracy: uczniowie powinni odrabiać zadania w miarę możliwości samodzielnie w godzinach, w których chodzili do szkoły. Pomieszczenie musi być wietrzone, przerwy w pracy należy wykorzystać np. na ćwiczenia zadane przez nauczycieli wychowania fizycznego lub inną formę relaksu fizycznego.
            4. Uczeń/Rodzic systematycznie sprawdza informacje umieszczane w e-dzienniku: ogłoszenia,  terminarz , obowiązkowo odczytuje wiadomości i proszony o odpowiedź , odpowiada.
            5. Rodzic ma prawo kontaktować się z nauczycielem. Formy kontaktu: przez e-dziennik, pocztę elektroniczną, telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 oraz 17.00-18. Celem kontaktu  jest omówienie niezrozumiałych dla dziecka treści i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.
            6. Prace ucznia będą oceniane przez nauczyciela na bieżąco (termin i formę określi nauczyciel). Po powrocie do szkoły nauczyciel zweryfikuje pozostałe zadane prace.
            7. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów w ustalonej formie i tematyce poprzez e-dziennik, drogą mailową, komunikatorem społecznościowym. Kontrola może dotyczyć całej klasy lub wybiórczo- poszczególnych uczniów.
            8. Uczniowie i rodzice są informowani o postępach ucznia w nauce i uzyskanych przez niego ocenach w e-dzienniku.
            9. Oceniając ucznia, nauczyciel uwzględnia Wewnątrzszkolny System Oceniania zawarty w Statucie Szkoły i wpisuje wyniki do dziennika elektronicznego.
            10. W przypadku niewykonania zadanej pracy w terminie, nauczyciel ustala powód i wyznacza kolejny termin. Motywuje ucznia do wykonania pracy będąc w stałym kontakcie z rodzicem/opiekunem.
            11. Rodzice motywują uczniów do pracy. Nie wyręczają ich, ale służą pomocą. W razie napotkanych trudności korzystają z dodatkowych wskazówek  nauczyciela, zarówno uczniowie jak i rodzice.
            12. Soboty i niedziele są czasem odpoczynku dla uczniów, rodziców i nauczycieli, dlatego nie zadajemy zadań na weekend.
            13. Nauczyciele uwzględnią możliwości techniczne uczniów, dlatego większość zadań będzie do wykonania z podręcznikiem, w zeszycie lub w ćwiczeniach.
            14. Nauczyciele są zobowiązani do uwzględniania rożnych potrzeb edukacyjnych wynikających z niepełnosprawności dzieci:

            a) nauczyciel wspomagający ma obowiązek utrzymania kontaktu z rodzicem i dzieckiem celem udzielania pomocy w realizacji podstawy programowej, rozwiązywania zadań i wykonywania poleceń.

                  b) zajęcia rewalidacyjne realizowane w podobnej formie jak powyższe. Nauczyciel opracowuje zadania i przekazuje rodzicowi. Należy utrzymywać stały kontakt z wychowawcą i nauczycielem prowadzącym wyżej wymienione zajęcia.

             

            Uczniowie w trakcie nauki zdalnej będą musieli zmierzyć się z szeregiem problemów wynikających z własnych ograniczeń jak i nowej sytuacji.
            Kluczową rolę w edukacji z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych będzie odgrywać współpraca rodzic-uczeń-nauczyciel.

             

            Za warunki pracy ucznia w domu i bezpieczeństwo w sieci odpowiadają rodzice. Dokładne informacje jak o to zadbać, znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły.

            Przedszkole:

             

            1. Nauczyciel jest zobowiązany do kontaktów z Rodzicami/ opiekunami dzieci za pośrednictwem poczty elektronicznej, sms, Facebooka i przekazywania im zakresu pracy na dany tydzień.
            2.  Nauczyciel realizuje nowe treści programowe oraz utrwala dotychczas zrealizowany materiał.
            3. Rodzice ustalają z dziećmi czas, miejsce i sposób pracy w formie zabawy.
            4. Rodzic ma prawo kontaktować się z nauczycielem. Formy kontaktu: przez pocztę elektroniczną, telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 oraz 17.00-18.
            5. Rodzice motywują dzieci do pracy. Nie wyręczają ich, ale służą pomocą. W razie napotkanych trudności korzystają z dodatkowych wskazówek  nauczyciela, zarówno dzieci jak i rodzice.
            6. Soboty i niedziele są czasem odpoczynku dla dzieci, rodziców i nauczycieli, dlatego nie zadajemy zadań na weekend.

             

            Za warunki pracy dziecka w domu i bezpieczeństwo w sieci odpowiadają rodzice. Dokładne informacje jak o to zadbać, znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły.

             

            Beata Zając – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich

          • Zdalne nauczanie- bezpieczeństwo w sieci

          •  W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania przypominamy o warunkach pracy uczniów  i ich bezpieczeństwie  w sieci, które są bardzo ważnymi elementami podczas pracy każdego dnia.

            Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie podczas pracy online w domu.

            Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów:

            1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna.
            2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
            3. Możesz bezpiecznie korzystać z linków umieszczonych w dzienniku elektronicznym przez nauczycieli. Unikaj natomiast klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail od nieznanych osób.
            4. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
            5. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła. Hasło powinno zawierać nie mniej niż 8 znaków, w tym cyfry oraz wielkie litery. W różnych serwisach posługuj się różnymi hasłami.
            6. Nie pozwalaj na zapamiętywanie przez przeglądarkę haseł do poczty elektronicznej i serwisów, z których korzystasz. Po skończonej pracy wyloguj się.
            7. Na forach dyskusyjnych czy blogach posługuj się nickiem (pseudonimem), a nie swoim imieniem i nazwiskiem. Unikaj publikowania informacji o sobie w sieci.
            8. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
            9. Gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi, poproś o radę swoich rodziców lub innych dorosłych, którym ufasz.
            10. Bądź kulturalnym użytkownikiem internetu, stosuj się do zasad netykiety.

            Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami , przygotowanymi przez szkolnego pedagoga

            ­Jak motywować i wspierać uczniów do systematycznego uczenia się poza szkołą z uwzględnieniem zasad higieny pracy i jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? 
            Jak_motywowac_i_wspierac_uczniow_do_systematycznego_uczenia_sie_poza_szkola_z_uwzglednieniem_za.docx

            Rad kilka : Nie_wiecie_od_czego_zaczac_i_polepszyc_efektywnosc_uczenia_sie.docx

          • Uwaga! Zgłoszenie dziecka do świetlicy szkolnej.

          • W roku szkolnym 2020/2021 planujemy zwiększyć pracę świetlicy szkolnej. Będzie to uzależnione od zadeklarowanego czasu pobytu Państwa dziecka w świetlicy. W tym momencie dysponujemy 10 godzinami w tygodniu, co wpływa na krótki czas działania świetlicy. Chcąc wydłużyć czas jej pracy, musimy mieć od Państwa informacje o takiej potrzebie. Gdyby to było np. 15 godzin w tygodniu, świetlica mogłaby działać średnio
            3 godziny dziennie (do 14:30). Prosimy o zadeklarowanie czasu pobytu . Deklaracja zgłoszenia do pobrania w zakładce Rodzice lub tutaj deklaracja_zgloszenia_do_swietlicy.doc​​​​​​​

          • Zawieszenie zajęć w przedszkolu i w szkole

          • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
            W najbliższy czwartek i piątek w naszej szkole i przedszkolu będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze.
            Prosimy , aby bez wyraźnej konieczności nie przysyłać dzieci do przedszkola i szkoły

            Natomiast od poniedziałku 16 marca 2020r. szkoła i przedszkole zostają zamknięte
            Prosimy, aby uczniowie w tym czasie zadbali o swoje bezpieczeństwo , unikali miejsc gdzie są duże skupiska ludzi, odpowiedzialnie wykorzystali czas. Zawieszenie zajęć w szkole nie powinno oznaczać dni wolnych od nauki. Mogą  przeczytać ulubioną książkę, uzupełnić swoje wiadomości i umiejętności. 
            Przypominamy:
            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.
            • Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
            • Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
            • Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirusPodejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590
          • "Turkusowa Środa", eksperymenty i doświadczenia

          • 4 marca odbyło się spotkanie w ramach cyklu "Turkusowa środa". Tym razem tematyką były eksperymenty i doświadczenia. Czasem chcemy poznać odpowiedź na pytanie: Dlaczego tak się dzieje? Warto zapamiętać: obserwacje są podstawą wszelkich badań i podstawą wiedzy biologicznej. Doświadczenia natomiast mają na celu wywołać określone zjawiska i dać odpowiedź na pytanie które zadaję. Etapy eksperymentu: 1) Obserwacja 2)przypszczenie 3)wykonanie doświadczenia (próba kontrolna i badawcza) 4) wynik (który potwierdzi lub obali mój pomysł) 5) ROWIĄZANIE! 

          • Konkurs Matematyczny Olimpus

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym Olimpus - sesja jesienna. Najlepsi w szkole okazali się Dawid z klasy III i Ola z klasy V. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

          • Turkusowa Środa

          • W najbliższą środę, 4 marca w godzinach od 15.00 do 17.00, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Turkusowa Środa, tym razem "Eksperyment Fajna Sprawa".

            Zapraszamy!

          • " O złotym ptaku "

          • We środę 26 lutego przedszkolaki oraz dzieci z klasy I i III mieli przyjemność poraz drugi w tym roku szkolnym gościć teatrzyk lalkowy. Tym razem poznaliśmy baśń braci Grimm pt. " Bajka o złotym ptaku ", która przypomniała, że najważniejsze wartości w naszym życiu to miłość i przyjaźń.

          • KONKURS BIBLIOTECZNY

          • W ramach akcji promującej czytelnictwo klasa 1 wzięła udział w konkursie:                                                pt.” Szkolne Przygody  Gangu Słodziaków”.

            Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni w tym konkursie:

            Oliwier Brożek

            Artur Leńczowski

            Piotr Leńczowski

            Szymon Plichta

            Arkadiusz Piwowar

            Zuzanna Maślanka

            PAMIĘTAJ!

            Głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju. Jego największe zalety to:

            - nauka samodzielnego czytania i pobudzania wyobraźni,

            - ćwiczenie pamięci i koncentracji,

            - pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach.

          • Karnawałowa zabawa Walentynkowa

          • W sobotę,15 lutego, odbyła się zabawa karnawałowo - walentynkowa.

            Zabawę rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji na temat historii Walentynek oraz od quizu. Potem Iza i Weronika rozdały kartki walentynkowe, zebrane w ciągu tygodnia w tradycyjnej poczcie walentynkowej.

            Następnie Animatorzy - Smerfy z "Baśniowej Krainy" umilili wszystkim zabawę. Były tańce , konkursy, nauka pląsów.  Wśród najmłodszych uczestników zabawy wybrano króla i królową tańca. Zostali nimi: Dawid, Patrycja i Szymon. Gratulujemy! Świetnie się wszyscy bawiliśmy. Dziękujemy za mile spędzony czas, a Rodzicom dziękujemy za pyszny szwedzki stół. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy w zakładce Album fotograficzny.

          • Rekrutacja 2020/2021

          • 20 lutego 2020r. rusza rekrutacja do przedszkola. Do 19  lutego należy złozyć deklarację pobytu w przedszkolu
            ( dla dzieci , które już uczęszczają do naszego przedszkola). Od 9 marca rusza rekrutacja do klasy I. Więcej informacji znajduje się w zakładce Rodzice.

          • Półkolonia zimowa

          • W dniach 27-31  stycznia 2020 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich brali udział w półkoloniach zimowych.

            Pierwszy dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie. Wyjechaliśmy na basen kryty „Delfin” do Wadowic. W drugi dzień też nie zwolniliśmy tempa, bo o godzinie 10.00 można nas było zobaczyć na lodowisku „Biały Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej, a później zwiedziliśmy Komisariat Policji. Środa to wyjazd do kina w Krakowie. Film „ Doktor Dolittle” rozbawił nas do łez. W czwartek i piątek zajęcia odbyły się w szkole. Bawiliśmy się świetnie. Wykonywaliśmy figurki z masy solnej, rysowaliśmy śmieszne portrety, robiliśmy zabawki z butelek, piekliśmy i dekorowaliśmy ciasteczka. Na koniec wykonaliśmy wspólną  „ kronikę wspomnień”.

             

            POZOSTAŁE ZDJĘCIA W ZAKŁADCE ALBUM FOTOGRAFICZNY.

             

          • Dzień Babci i Dziadka

          • „Dzisiaj mamy wielkie święto, bo Dziadek z Babcią tutaj są…” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się  u nas w szkole, w sobotę 25 stycznia.

             

            Tradycyjnie, z tej okazji, na zaproszenie wnucząt bardzo licznie przybyli do nas Ci Niezwykli Goście.  

            Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości.  Dzieci
            wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło również drobnych upominków od dzieci.
            Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

             

            Pozostałe zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          • Nasz Chórek szkolny otrzymał wyróżnienie w  Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

            HONORATA, NATALIA, MADZIA, ALICJA, OLA, GABRYSIA, MARYSIA

            GRATULUJEMY!

          • Wywiadówki

          • 22 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbędą się wywiadówki. Godzinę spotkania podadzą wychowawcy poszczególnych klas.