• Wigilia szkolna

          • Grudniowe, przedświąteczne dni w naszej szkole i przedszkolu to czas przygotowań do najcieplejszej, mimo zimowej pory, uroczystości jaką od wielu lat jest szkolna wigilia. Już od połowy listopada w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego uczniowie klas V-VII wykonywali z darów natury ozdoby bożonarodzeniowe, a efekty żmudnej pracy pozwoliły na wspaniałą, świąteczną dekorację prawdziwej, pachnącej lasem choinki i pomieszczeń szkolnych. W takiej niemalże baśniowej scenerii w piątek, 20 grudnia odbyła się uroczysta wigilia. Piękne życzenia od naszej Pani Dyrektor i Księdza Proboszcza Parafii Leńcze wprowadziły wszystkich zgromadzonych w prawdziwie świąteczny nastrój. Kolędy i pastorałki w pełnym uroku wykonaniu przedszkolaków i chóru szkolnego, inscenizacja zaprezentowana przez starszych uczniów oraz dzielenie się opłatkiem dostarczyły nam  radosnych wzruszeń.

            Wspaniała, ciągle świąteczna atmosfera trwa nadal.

             

            Pozostałe zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

          • Mikołajki

          • W tym roku z okazji mikołajek  wybraliśmy się do Akademii Go Jump w Krakowie. Postanowiliśmy oderwać sie od codzienności i miło spędzić czas, a trenerzy największego parku trampolin w Krakowie przygotowali niebanalny zestaw zajęć dla naszych uczniów. Wszystkim bardzo się podobało. Tym bardziej, że spotkaliśmy świętego Mikołaja, który obdarował nas drobnymi upominkami.

             Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

            Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny"

          • Przekazanie darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

          •       Podobnie jak w roku ubiegłym od października do grudnia  trwała w naszym Zespole akcja charytatywna organizowana przez Koło Małego Wolontariatu, mająca na celu zbiórkę darów dla naszych mniejszych braci, czyli podopiecznych  Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt. W akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, a także rodzice, dzięki czemu udało nam się zgromadzić i dostarczyć do siedziby Schroniska  sporo karmy, kocyków i zabawek potrzebnych zwierzakom. Psiaki i kociaki serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom i organizatorom akcji.


          • Turkusowa środa

          • 4 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań "Turkusowa środa". Przypomnieliśmy sobie, co lubi nasz mózg, a później  poznaliśmy techniki uczenia się i sposoby na łatwiejsze zapamiętywanie. 

          • Andrzejki

          • W miniony czwartek  nasi uczniowie przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie mogli „poznać swoją przyszłość” – co ich czeka, kim będą w przyszłości. Lanie wosku to doskonały sposób na to, żeby się tego dowiedzieć. Wśród atmosfery zabawy znalazł się również czas na mały poczęstunek oraz dyskotekę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

          • Mikołajkowy Kiermasz Książek

          • W dniach 22.11.2019 - 06.12.2019 r. biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców na Mikołajkowy Kiermasz Książek. Książki będą dostępne również podczas wywiadówek.

          • Zebranie z Rodzicami

          • 27 listopada o godz. 17.00 odbędzie się śródroczne zebranie z Rodzicami. Rozpoczniemy prelekcją na temat "Przemocy", którą przeprowadzą pracownicy MGOPSu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie zostaną omówione sprawy szkoły, a po ogólnym spotkaniu zapraszamy na spotkania w klasach z wychowawcami. Liczymy na Państwa obecność.

            Po zebraniach w klasach ok. godz. 18.30 odbędzie się spotkanie trójek klasowych.

             

          • Koncert filharmonii

          • W środę 13.11.uczniowie klas  V- VIII uczestniczyli  w koncercie Filharmonii Krakowskiej pt. "BRACIA SŁOWIANIE". Koncert był zorganizowany przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mieliśmy okazję na żywo posłuchać wspaniałych melodii  skomponowanych przez wielkich kompozytorów pochodzących z krajów słowiańskich, takich jak: "Furiant", "Polka", "Taniec Czeski",  "Tańce połowieckie" Aleksandra Borodina ,  fragmenty "Tańców słowiańskich" Antoniego Dworzaka"  oraz wiele innych. 

          • Święto Niepodległości

          • Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem. Przedszkole i klasa I przygotowały krótki występ, a pozostałe klasy  prezentacje  multimedialne  o ważnych Polakach: Józef Piłsudski, Stanisław Maczek, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska- Curie i Janina Ochojska. Wystąpienia uczniów przeplatane były pieśniami patriotycznymi.

            O godzinie 11.11  wspólnie odśpiewaliśmy  hymn Polski.

            Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.

          • Turkusowa Środa "Czym żywi się mózg?"

          • 6 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Turkusowa środa". Tym razem zdobyliśmy wiedzę na temat jak należy trenować swój mózg i jak  zdrowo się odżywiać żeby lepiej zapamiętywać.

            Kilka ważnych zasad po spotkaniu: Trenuj swój mózg!

            Ćwiczenia fizyczne - siłowania dla mózgu: ćwiczenia aerobowe, bieganie, ćwiczenia siłowe, Joga;

            Odżywianie - paliwo dla mózgu: owoce i warzywa, ryby, produkty białkowe, bakalie, witaminy;

            Ćwiczenia mentalne - zabawy dla mózgu: Mnemotechniki, Sudoku, wizualizacje i zapamiętywanie, czytanie.

          • TURKUSOWA ŚRODA

          •  

            Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Turkusowa Środa, 6 listopada w godzinach od 16:00 do 18:00. Tym razem zastanowimy się Czym żywi się mózg?

            ZAPRASZAMY!

          • Dzień Origami

          • W dniu 24 października SU - Iza i Weronika zaprezentowały i uczyły innych uczniów sztuki składania papieru, pochodzącej z Chin, a  rowiniętej w Japonii - origami.

            Origami (z japońskiego 折り紙 ori-gami, składany papier, kolorowy papier używany do składania figur – sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.

          • KONKURS  BIBLIOTECZNY – BAJKOWA  POSTAĆ

          •  

            25.10.2019r. został rozstrzygnięty konkurs pt. Bajkowa postać.

            Jury wybrało następujące prace:

            I miejsce:

            Julita Radwan z klasy 3                                                                                                  Marlena Wicher z klasy 6

            II miejsce:

            Łukasz Miśkiewicz z klasy 5

            III miejsce:

            Patrycja Gibas z klasy 3

            Arkadiusz Piwowar z klasy 3

            Wyróżnienie:

            Kacper Leńczowski- przedszkole

          • Teatrzyk

          • W środę 24 października 2019r. przyjechał do naszej szkoły teatrzyk , który przedstawił spektakl pt. " O straszliwym Smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewanie i królu Gwoździku" . Opowieść o dzielnym szewczyku Dratewce, który wybawia z opresji Królewnę więzioną przez smoka, potraktowana jest lekko i dowcipnie. Nie brakowało humoru sytuacyjnego, komizmu postaci i przede wszystkim lubianej przez dzieci zabawy słowem. Spektakl rozegrany był w planie lalkowym.

          • Pokazy naukowe dla dzieci

          • 15 i 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach naukowych zorganizowanych
            i sfinansowanych przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Na hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej animatorzy Małopolskiego  Centrum Nauki Cogiteon w oryginalny sposób zaprezentowali ciekawe doświadczenia z różnych dziedzin naukowych, angażując do wspólnego działania i zachęcając dzieci i młodzież  do samodzielnego eksperymentowania.

          • Ratujemy i uczymy ratować

          • #pierwszapomoc i #uczymyratowac.

            W środę 16 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły, po raz drugi wzięli udział w wydarzeniu jakim było wspólne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób!

            Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Uczniowie naszej szkoły uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy.

            Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego uczymy dzieci od najmłodszych lat zasad udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy do naszej szkoły ratowników medycznych, organizujemy warsztaty z wykorzystaniem fantomów. Dzieci chętnie się tego uczą.

             

             Pamiętaj: brak oddechu 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy ratownicze.

             

          • Dzień 14 października

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi  uczniowie przygotowali uroczysty apel. Były życzenia, uśmiechy i podziękowania. Dyrektor mgr Beata Zając wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując za trud i zaangażowanie . 
            W tym dniu odbyło się również pasowanie  pierwszoklasistów, którzy pięknie wystąpili przed rodzicami i uczniami naszej szkoły . Ślubowali pilność i sumienność w wypełnianiu szkolnych obowiązkow. Udowodnili , że zasługują na miano uczniów, więc zostali oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej gromady. 

             

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek 11 października w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia nasi uczniowie wzięli udział w konkursach i konkurencjach sprawdzających sprawność znajomości tabliczki mnożenia. 

          • Turkusowa Środa

          • W środę, 2 października zainteresowani uczniowie i rodzice byli obecni na piewrszych w tym roku szkolnym warsztatach w ramach spotkań "Turkusowa Środa". Na  spotkaniu zostały zaprezentowane metody nauczania  sprzyjające mózgowi, dowiedzieliśmy się  jaką mamy lateralizację i jaki styl uczenia się. Jeśli  chcesz zobaczyć co robiliśmy na "Turkusowej środzie" możesz obejrzeć prezentację , którą znajdziesz w zakładce Scenariusze- uczenie przyjazne mózgowi.

            HARMONOGRAM POWTÓREK!

            • I POWTÓRKA - 15 minutowa - w tym samym dniu
            • II POWTÓRKA - 10 minutowa - następnego dnia
            • III POWTÓRKA - 5 minutowa - po 24 godzinach
            • kolejne powtórki 2-3 minutowe przez kolejne 3-4 dni